چراغ سینمای کودک پس از جشنواره در اصفهان روشن باشد
0 -

مزروعی:

چراغ سینمای کودک پس از جشنواره در اصفهان روشن باشد

چراغ سینمای کودک پس از جشنواره در اصفهان روشن باشد
27 مرداد 1398, 12:36 / کد خبر:74094
سخنگوی شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: از همه فعالان حوزه سینما درخواست دارم پس از اتمام جشنواره کودگ چراغ صنعت سینمای کودک را در اصفهان روشن نگه دارند.

به گزارش ایمنا، مهدی مزروعی صبح امروز (یکشنبه) در نودمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان در نطق میان دستور خود ضمن قدردانی از شهرداری اصفهان به دلیل اجرای برنامه " خبربزرگ" اظهار کرد: حدود ۴۰ هزار نفر از شهروندان علی رغم بُعد مسافت در این برنامه ترکیبی همگون ،همزمان و منسجم از مداحی فاخر،شعرخوانی و موسیقی آیینی، هنرهای نمایشی،کلیپ های تصویری، کار با سایه و نور و آتش و نقاشی با ماسه روی شیشه استقبال کردند.

وی افزود: فرم و محتوای منحصربه فرد و بی‌سابقه "خبر بزرگ" جریان آگاهی بخشی و آموزش را سوار بر حامل‌های انرژی و شادی بخش هنر، به جان و کام بییندگان اهدا کرد.

سخنگوی شورای اسلامی شهر اصفهان افزود: استقبال هزاران نفری از برنامه خبر بزرگ بیانگر نیاز اصفهان به مجموعه‌ای شایسته برای برگزاری این گونه برنامه‌ها است.

وی همچنین به برگزاری سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان گفت: از ۲۸ مرداد موج و فوج آگاهی بخش و شادی آور پروانه‌های سینمای کودک و نوجوان در کوچه به کوچه اصفهان به پرواز در خواهند آمد، بنابر اطلاعات واصله و قراین مشهود، انتظار می‌رود با توجه به اینکه این جشنواره که رسماً و عملاً به اصفهان تعلق دارد، بخش بزرگی از کاستی‌های شکلی و محتوایی برنامه‌های اصلی و جنبی دوره‌های گذشته را نداشته باشد.

مزروعی ادامه داد: باید این جشنواره گامی در راستای توسعه  شهر و شهروندی و حفظ منافع عامه در صرف وجوه عمومی بردارد.

سخنگوی شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه جشنواره کودک در توسعه صنعت سینما و به ویژه سینمای کودک در اصفهان، صرفاً به عنوان یکی از نقاط عزیمت و مراحل فرآیند به شمار می‌آید، تصریح کرد: تحقق این امر نیازمند برگزاری گردهمایی سایر مولفه‌ها است، از این رو از همه فعالان حوزه سینما دعوت می‌کنم با اتمام جشنواره، موضوع را رها نکرده و چراغ صنعت سینمای کودک را در اصفهان و کشور روشن نگه دارند.

ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۸، شماره 3610 ؛ 27 شهریور 1398
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۸
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین