برگزاری ‌۴۸ نمایشگاه نقاشی و نگارگری در خانه هنرمندان اصفهان
0 -

منتقد هنر ‌در اصفهان نداریم‌

برگزاری ‌۴۸ نمایشگاه نقاشی و نگارگری در خانه هنرمندان اصفهان

برگزاری ‌۴۸ نمایشگاه نقاشی و نگارگری در خانه هنرمندان اصفهان
17 خرداد 1396, 10:12 / کد خبر:7410
مدیر خانه تجسمی حوزه هنری اصفهان گفت: سال گذشته بیش از ۴۸ نمایشگاه نقاشی و نگارگری در خانه هنرمندان اصفهان برگزار شد که نمایشگاه‌های عکس و پوستر نیز در این گالری به نمایش در آمدند.
آزاده کوفگر در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان با اشاره به وضعیت گالری خانه هنرمندان اصفهان اظهار داشت:  سال گذشته بیش از 488 نمایشگاه نقاشی و نگارگری در خانه هنرمندان اصفهان برگزار شد که نمایشگاه‌های عکس و پوستر نیز در این گالری به نمایش در آمدند.
وی افزود: گالری خانه هنرمندان به صورت هفتگی تغییر می‌کند و نسبت به سایر گالری‌های سطح شهر در وضعیت خوبی قرار دارد.
مدیر خانه تجسمی حوزه هنری اصفهان با اشاره به استقبال از نمایشگاه‌های این گالری بیان کرد: شرایط هر نمایشگاه خاص خودش است، برخی از نمیشگاه‌ها آثار خاص را به نمایش می‌گذارند که این با خود مخاطب خاص در پی دارد و برخی نز به صورت عامه بوده و در کنار افراد خاص عموم مردم نیز برای دیدن نمایشگاه می‌آیند.
وی با اشاره به گالری‌داری خاطرنشان کرد: گالری‌داری کار پر هزینه‌ای است اقتصاد هنر هنوز به طور کامل جا نیفتاده است و برای رونق گالری‌ها باید اقتصاد هنر جنبه حمایتی بیشتری به خود بگیرد.
کوفگر تصریح کرد: استقبال مردم اصفهان از نمایشگاه‌های هنری خوب است، اما مبحثی به نام گالری‌گردی است که در کشورهای غربی است که به تازگی در تهران نیز در حال شکل‌گیری است و یکی از تفریحات مردم و علاقه‌مندان بازدید از نمایشگاه‌های هنری است؛ اما در اصفهان به اندازه تهران این مبحث شکل نگرفته است.
وی افزود: برای داشتن اقتصاد هنر هنرمند، نیاز است که آثار او دیده شود، متاسفانه در اصفهان نه مجله تخصصی وجود دارد و نه منتقد هنری و آثار هنرمندان در یک بازه زمانی کوتاه در نمایشگاه وجود دارد و مسئله دیگر اینکه رسانه‌ها نیز آن‌گونه که نیاز است به نمایشگاه‌های هنری نمی‌پردازند و این سبب می‌شود که اثر یک هنرمند به خوبی دیده نشود
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز سه شنبه 21 آبان ۱۳۹۸، شماره 3652 ؛ 21 آبان 1398
روزنامه اصفهان امروز سه شنبه 21 آبان ۱۳۹۸
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین