حجم آب پشت سد زاینده‌رود به ۷۰۶ میلیون مترمکعب رسید
+2 -

حجم آب پشت سد زاینده‌رود به ۷۰۶ میلیون مترمکعب رسید

حجم آب پشت سد زاینده‌رود به ۷۰۶ میلیون مترمکعب رسید
27 مرداد 1398, 19:00 / کد خبر:74112
حسن ساسانی گفت: حجم آب پشت سد زاینده‌رود هم‌اکنون ۷۰۶ میلون مترمکعب است که در چنین روزی در سال گذشته ۲۲۹ میلیون مترمکعب بود.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،حسن ساسانی معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای اصفهان درباره آخرین وضعیت سد و رودخانه زاینده‌رود گفت: حجم آب پشت سد زاینده‌رود هم‌اکنون ۷۰۶ میلون مترمکعب است که در چنین روزی در سال گذشته ۲۲۹ میلیون مترمکعب بود که این میزان در متوسط بلندمدت ۸۶۰ میلیون مترمکعب بود.معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای اصفهان میزان آب ورودی به سد زاینده‌رود را ۳۵ مترمکعب بر ثانیه و میزان خروجی را ۸۴ مترمکعب بر ثانیه دانست و گفت: آب تا نیمه دوم شهریورماه در رودخانه زاینده‌رود جاری خواهد بود.
او درباره وضعیت جریان آب در رودخانه زاینده‌رود پس از این تاریخ و در پاییز امسال بیان کرد: در این خصوص در جلسه آینده شورای هماهنگی حوضه آبریز زاینده‌رود تصمیم‌گیری می‌شود و این موضوع اطلاع‌رسانی خواهد شد.
به منظور انجام کشت تابستانه در تابستان امسال، آب در ۳ دوره ۱۸ روزه برای کشاورزان غرب و ۳ دوره ۲۰ روزه برای شرق رهاسازی شد و مابه التفاوت آن نیز با هدف تأمین حقابه زیست‌محیطی هم‌اکنون در رودخانه زاینده‌رود جریان دارد.

ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۸، شماره 3611 ؛ 28 شهریور 1398
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۸
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین