اولویت آمرین به معروف بهداشت در اصفهان اماکن مذهبی است

اولویت آمرین به معروف بهداشت در اصفهان اماکن مذهبی است

اولویت آمرین به معروف بهداشت در اصفهان اماکن مذهبی است
27 مهر 1399, 17:33 / کد خبر:741166
 معاونت اجرایی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان از فعالیت حدود یکصد آمر به معروف در این استان برای تذکر لسانی درباره رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی خبر داد و گفت: اولویت فعالیت این افراد در مسجدها و اماکن مذهبی است.
غلامحسین صادقیان روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به شرایط حاد شیوع بیماری کرونا و ضرورت افزایش نظارت‌های مردمی برای روند اجرایی شیوه‌نامه‌های بهداشتی، جلسه‌هایی با مجموعه‌های مختلف از جمله بسیج و مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان برگزار شد تا از ظرفیت‌های مردمی در این زمینه استفاده شود.
وی به تفاهم‌نامه‌ای با مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر اصفهان با هدف ارتقای سلامت مردم در مقابله با بیماری کرونا، اطلاع‌رسانی و تشدید نظارت بر رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی اشاره کرد و اظهار داشت: در مرحله نخست حدود یکصد نفر از آمران به معروف و اعضای این مجمع با شرکت در یک جلسه توجیهی درباره نظارت بر رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی آموزش دیدند.
صادقیان با اشاره به اینکه این افراد در قالب تذکر لسانی فعالیت خواهند کرد، گفت: فعالیت آمران به معروف برای رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در استان اصفهان در مرحله نخست در اماکن مذهبی، مسجدها و حسینیه‌ها و در تعامل و برگزاری نشست با ائمه جماعات و هیات امناها خواهد بود.
وی با بیان اینکه برای آمران به معروف مذکور کارت ناظر سلامت صادر خواهد شد، اضافه کرد: این کارت شناسایی دارای ۲ امضای معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر اصفهان است که توسط مجمع مذکور در اختیار آمران به معروف قرار می‌گیرد.
معاونت اجرایی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان تصریح کرد: اولویت استفاده از نیروهای امر به معروف در رعایت پروتکل‌های بهداشتی در اماکن مذهبی است اما پس از پایش شرایط جامعه، شیوع بیماری کرونا و میزان رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی از این ظرفیت در قسمت‌های دیگر نیز استفاده خواهد شد و توسعه می‌یابد.
وی با بیان اینکه تعداد آمران به معروف فعال در این زمینه بسته به ظرفیت‌های موجود ممکن است افزایش یابد، خاطرنشان کرد: ما همچنان از مردم می‌خواهیم که استفاده از ماسک، فاصله‌گذاری اجتماعی و امتناع از سفرهای غیرضروری را رعایت کنند.
صادقیان ادامه داد: در هشت ماهی که از شیوع بیماری کرونا در کشور گذشته است مشاهده کردیم که میزان بروز و تعداد مبتلایان ارتباط مستقیم با رعایت کردن شیوه‌نامه‌های بهداشتی دارد و هرجا به خوبی رعایت شده میزان ابتلا و مرگ و میر نیز کاهش یافته است.
استان اصفهان در زمان حاضر در وضعیت قرمز بیماری کرونا قرار دارد و بیش از یکهزار و ۶۰۰ نفر دارای علائم بیماری کرونا در بیمارستان‌ها بستری هستند که حال بیش از ۳۳۰ نفر آنها وخیم است.
وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: تاکنون بیش از ۵۲۶ هزار نفر در کشور به‌طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و تعداد جان باختگان کرونا به بیش از ۳۰ هزار نفر رسیده است.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز سه شنبه ۲۹مهر۱۳۹۹، شماره 3916 ؛ 29 مهر 1399
روزنامه اصفهان امروز سه شنبه ۲۹مهر۱۳۹۹
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین