حضور ترسناک «شهاب حسینی» در سینماها/«آن شب» در آستانه اکران

حضور ترسناک «شهاب حسینی» در سینماها/«آن شب» در آستانه اکران

حضور ترسناک «شهاب حسینی» در سینماها/«آن شب» در آستانه اکران
30 مهر 1399, 07:32 / کد خبر:741438
سینمای کشور در طی ماه‌های گذشته تمامی ژانرها را برای جذب مخاطب امتحان کرده اما در تمامی آنها شکست خورده است و حال برای بازیابی خود و همچنین بازگشت مخاطبان به سالن سینما امید خود را به فیلمی ترسناک با حضور شهاب حسینی بسته است.
بازگشایی سینما‌ها به تاریخ اول تیر ماه سال جاری موافقان و مخالفان خاص خود را داشت، برخی این اقدام را زود می‌دانستند و نسبت به رعایت بهداشت احساس نگرانی می‌کنند، برخی نیز بازگشایی سینما‌ها را بلامانع دانسته و آن را امری طبیعی در ایام پساکرونا اعلام کردند. 

سینماها با اکران دو فیلم موفق جشنواره فیلم فجر در دوره سی و هشتم آغاز شد، «شنای پروانه» و «خوب بد جلف» هر دو در جشنواره فیلم فجر موفقیت هایی را به دست آورده بودند، همه بر آن بودند که اکران این دو فیلم می تواند جان تازه ای بر بدنه سینما بدمد اما پیش بینی ها درست نبود و این دو اثر در مجموع به اندازه یک فیلم کم فروش سال گذشته هم فروش نداشتند. 
در این میان اما هیچ پیش بینی درست از کار در نیامد، فیلمهای زیادی بعد از بازگشایی سینماها اکران شدند و هیچکدام نتواستند به فروش خوبی دست پیدا کنند، از سویی با شروع موج سوم کرونا بار دیگر سالنهای سینما بسته شد تا اندک فروشی که نصیب سینماگران می شد هم از بین برود. 
«آقای سانسور» اولین گزینه قطعی اکران بعد از بازگشایی سینماها//////////////////////چهارشنبه

حال نزدیک به دو هفته از تعطیلی دوباره سینماها می گذرد، این تعطیلی منتقدان فراوانی دارد، بسیاری می گویند که در شرایطی که تمامی مشاغل به راحتی به کارشان ادامه می دهند دلیل تعطیلی سینماها مشخص نیست، از سویی سینماداران هم اطمینان می دهند که تاکنون گزارشی مبنی بر ابتلا به کرونا نداشته اند و پروتکلهای در سالنهای سینما به خوبی رعایت شده است. 
براساس آخرین اعلامیه شورای صنفی نمایش فیلم سینمایی «آن شب» به کارگردانی کوروش آهاری مراحل اولیه اکران خود را پشت سر میگذارد و به احتمال فراوان برای اکران پاییزه و بعد از بازگشایی سینماها آماده می شود. 
«آن شب» دربارهٔ یک زوج ایرانی در آمریکاست که در یک هتل محبوس شده‌اند در حالی که نیروهای بیگانه ای آن‌ها را وادار می‌کنند که با رازهایی که از هم پنهان کرده‌اند روبه رو شوند. 


شهاب حسینی، امیرعلی حسینی، آرمین مهر، گلبرگ خاوری، علی کوششی، لیلا گرگانیان، لی لی ویکی، جرج مگوایر، الستر لیتم، مایکل گرم و جیا مورا بازیگرانی هستند که در این فیلم به ایفای نقش پرداخته اند.
فیلم سینمایی «آن شب» یکی از معدود آثار سینمای وحشت در سالهای گذشته است که در سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر رونمایی شد، این فیلم توانست با اقبال نسبتا خوبی روبرو شود. اما منتقدانی را هم با خود به همراه داشت. 
سینمای کشور در طی ماه‌های گذشته تمامی ژانرها را برای جذب مخاطب امتحان کرده اما در تمامی آنها شکست خورده است و حال برای بازیابی خود و همچنین بازگشت مخاطبان به سالن سینما امید خود را به فیلمی ترسناک با حضور شهاب حسینی بسته است. کوروش آهاری درباره فضای ترس و دلهره موجود در «آن شب» گفت: این فیلم ترسی کاملا انسانی را مطرح کرده و به سراغ متافیزیک و علوم غریبه نرفته است، این فیلم درباره ترس برملا شدن واقعیت ها و افشاشدن دروغ‌ها است، ترسی که همه ما در برهه ای از زمان طبیعتا با آن دست و پنجه نرم کرده ایم.
به عنوان مثال فیلم سینمایی «آن شب» پیش از جشنواره فیلم فجر در جشنواره فیلم سنتاباربارا اکران شد و به شدت با تماشاگر خود ارتباط برقرار کرد، این نقطه هدف من در این فیلم بود که بتوانم در داستانی این چنین بازیگری ایرانی با مخاطب جهانی ارتباط برقرار کنم که خوشبختانه تا حدودی هم موفق شدم.
وی درباره حضور شاهب حسینی در این فیلم ادامه داد: شهاب حسینی بازیگر بسیار توانمندی است، شاید بهترین گزینه برای ایفای نقش در فیلم «آن شب» شهاب حسینی بود، به نظر من تلاش وی در این فیلم به خوبی در اکران عمومی دیده می شود. در کل خوشحالم که به ایران آمده و فیلمم را در اینجا اکران کردم زیرا خودم را فیلمساز ایرانی می دانم و نه هالیوودی.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه ۶ آذر ۱۳۹۹، شماره 3945 ؛ 06 آذر 1399
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه ۶ آذر ۱۳۹۹
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین