جدیدترین قیمت انواع لوازم خانگی تولید داخل در بازار

جدیدترین قیمت انواع لوازم خانگی تولید داخل در بازار

جدیدترین قیمت انواع لوازم خانگی تولید داخل در بازار
30 مهر 1399, 07:37 / کد خبر:741442
 یخچال ۱۶ میلیونی، لباسشویی ۱۲ میلیونی، اجاق گاز شش میلیونی، جاروبرقی دو میلیونی، اتو یک میلیون و ماکروویو پنج میلیونی شاید به نظر شما گران بیاید، اما فعلا بازار لوازم خانگی این عدد‌ها را به‌عنوان رقم‌های کاملا عادی و معمولی می‌شناسد.
حداقل قیمت قابل پرداخت برای یک وسیله قابل اعتماد ایرانی؛ اگر بخواهید روی مدل‌های بهتر با امکانات بیشتر دست بگذارید باید بودجه را افزایش دهید. در این گزارش تازه‌ترین وضعیت بازار لوازم خانگی را بررسی کرده‌ایم.

قیمت انواع یخچال‌فریزر؛ هشت تا ۹۰ میلیون تومان
یخچال فریزر‌های بالا پایین که فریزر در قسمت بالایی آن قرار گرفته، ارزان‌ترین مدل‌هایی است که می‌توان در بازار لوازم خانگی پیدا کرد. آن‌ها در محدوده پنج تا هشت میلیون تومان قیمت دارند و با وجود برفک، می‌توانند پردردسرترین یخچال فریزر‌ها هم باشند. دیگر مدل‌های یخچال فریزر بالا پایین که فریزر آن‌ها در قسمت پایینی قرار گرفته و یخچالشان عموما آبریز بیرونی دارد، کمی گران‌تر هستند. قیمت آن‌ها از حدود هشت میلیون تومان شروع می‌شود که مربوط به یخچال فریزر لایف مدل SRF-۱۰۵ است. قیمت گران‌ترین مدل‌های یخچال فریزر بالا پایین هم به حدود ۱۰ میلیون تومان می‌رسد. البته قیمت مدل‌های بزرگ‌تر مثل یخچال فریزر سام مدل RL-۵۰۰ با ظرفیت بالا حدود ۲۰ میلیون تومان است. در بین یخچال فریزر‌های دوقلو با قیمت‌هایی در محدوده ۱۴ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان برای یخچال فریزر آنتیک مدل F65-R65 تا ۲۰ میلیون تومان برای یخچال فریزر نیکسان مدل NR592DN-NF592DN مواجه خواهید شد. قیمت مدل‌های خارجی مثل دوو D2LRF-0020MW به حدود ۳۸ میلیون تومان می‌رسد. گران‌ترین مدل‌های یخچال فریزر، یعنی انواع سایدبای‌ساید از حدود ۳۷ میلیون تومان شروع می‌شود. شاید فکر کنید چنین قیمتی برای برند‌های خارجی است، اما قیمت ۳۵ میلیون تومانی مخصوص یخچال فریزر سایدبای‌ساید اسنوا مدل S8-2261S است. قیمت یخچال‌فریزر‌های ساید‌بای‌ساید ال‌جی و سامسونگ به ۸۰ تا ۹۰ میلیون تومان می‌رسد که از نمونه آن‌ها می‌توان به یخچال سامسونگ مدل FSR12 با قیمت ۹۰ میلیون تومانی اشاره کرد. به طور کلی یخچال فریزر‌های بالا پایین عموما هشت میلیون تومان، دوقلو عموما ۱۶ میلیون تومان و سایدبای‌ساید ایرانی عموما ۴۰ میلیون تومان قیمت دارند.

قیمت انواع ماشین لباسشویی؛ هشت تا ۴۰ میلیون تومان
ارزان‌ترین ماشین‌های لباسشویی تمام اتوماتیک که می‌توان در بازار پیدا کرد، حداقل هشت میلیون تومان قیمت دارند. لباسشویی هفت کیلوگرمی لیدر مدل L1200D یکی از آن‌ها است که این روز‌ها در صدر فهرست ارزان ترین‌ها قرار گرفته. لباسشویی کرال مدل TFW-27203 نمونه‌ای دیگر است که با قیمت هشت میلیون و ۶۰۰ هزار تومان فروخته می‌شود. از طرف مقابل در بین گران‌ترین مدل‌ها، محصولات به جا مانده از کوچ برند‌های کره‌ای به چشم می‌خورد. ماشین لباسشویی ال‌جی مدل WM-G105SW یکی از آن‌ها است. احتمالا برای شنیدن قیمت آن لازم باشد خودتان را از قبل آماده کنید. چراکه این ماشین لباسشویی ۱۰ کیلوگرمی، حدود ۴۰ میلیون تومان قیمت دارد. البته همه لباسشویی‌های خارجی اینقدر گران نیستند. قیمت آن‌ها از حدود ۱۸ میلیون تومان شروع می‌شود که مربوط یکی از ماشین لباسشویی‌های ال‌جی مدل WM-721NS است. به طور کلی این روز‌ها ماشین‌های لباسشویی ایرانی بین هشت تا ۱۶ میلیون تومان فروخته می‌شوند و اغلب آن‌ها در محدوده ۱۱ تا ۱۲ میلیون تومان قرار گرفته‌اند. مدل‌های خارجی هم بین ۱۸ تا ۴۰ میلیون تومان قیمت دارند.

قیمت انواع اجاق گاز؛ دو تا ۱۰ میلیون تومان
ارزان‌ترین اجاق‌گاز‌های پنج شعله موجود در بازار، مدل‌هایی هستند که فر ندارند و آن‌ها را اجاق گاز طرح فر می‌شناسیم. این مدل‌ها عموما در محدوده دو میلیون تومان قیمت دارند و از جمله آن‌ها می‌توان به اجاق گاز طرح فر ارج خزر مدل RS200 اشاره کرد. اگر بخواهید سراغ اجاق گاز‌های فردار بروید، احتمالا باید حداقل پنج میلیون تومان هزینه کنید. از جمله ارزان‌ترین مدل‌ها می‌توان به اجاق گاز لوپز LP9 اشاره کرد که پنج میلیون و ۵۰۰ هزار تومان قیمت دارد. گران‌ترین آن‌ها هم اجاق گاز برتینو مدل Vaillant اشاره کرد که ۱۰ میلیون تومان فروخته می‌شود. به طور کلی عموما اجاق‌گاز‌های پنج شعله بدون فر دو میلیون تومان و دارای فر شش میلیون تومان قیمت دارند.

قیمت انواع جاروبرقی؛ ۱.۵ تا ۱۰ میلیون تومان
یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، قیمت ارزان‌ترین مدل‌های جاروبرقی موجود در بازار است. جاروبرقی متئو مدل MVC141 با چنین قیمتی فروخته می‌شود که از نظر امکانات کاملا اقتصادی طراحی شده و قدرت آن هزار و ۴۰۰ وات است. اغلب مدل‌های جاروبرقی در همان محدوده دو میلیون تومان قیمت دارند و در این محدوده گزینه‌های زیادی برای خرید جاروبرقی پیش رویتان قرار دارد. قیمت جاروبرقی‌های خارجی مثل بوش از پنج میلیون تومان شروع می‌شود و بعضا به ۱۰ میلیون تومان می‌رسد. این قیمت مربوط به گران‌ترین مدل، یعنی جاروبرقی آ ا گ VX9-1-CB-P است که در حال حاضر بیشترین قیمت را در بین جاروبرقی‌ها دارد.

قیمت انواع اتو بخار؛ ۴۰۰ هزار تا چهار میلیون تومان
اتو‌های ۴۰۰ هزار تومانی، ارزان‌ترین مدل‌هایی هستند که می‌توان در بازار پیدا کرد. البته اگر بخواهید سراغ آن‌ها بروید باید حتی از امکانات معمولی اتو مثل بخاردهی صرف نظر کنید. از نمونه آن‌ها می‌توان به اتو هانوور مدل 1004 اشاره کرد. در انتخاب اتو بخار دستتان تا حد زیادی باز است. از ۴۰۰ هزار تومان تا چهار میلیون تومان می‌توان اتو بخار پیدا کرد. مدل‌های اقتصادی که حداقل امکانات را دارند و می‌توان روی آن‌ها حساب باز کرد، عموما در حدود ۸۰۰ هزار تومان فروخته می‌شوند. قیمت مدل‌های خارجی حداقل یک میلیون تومان است. در این بازه قیمت پای برند‌های فلر و فیلیپس به جمع گزینه‌ها باز می‌شود. گران‌ترین مدل‌های اتو بخار، انواع اتو مخزن‌دار هستند که در آن‌ها محفظه آب و اتو جدا از یکدیگر طراحی شده‌اند. قیمت این اتوبخار‌ها مثل فلر، مدل SS241 به حدود چهار میلیون و ۳۰۰ هزار تومان می‌رسد. در کنار آن‌ها اتو‌های پرسی گزینه دیگری در بازار لوازم خانگی هستند که قیمتشان بین چهار تا ۹ میلیون تومان متغیر است.

قیمت انواع ماکروویو؛ چهار تا ۴۰ میلیون تومان
فلر، تکنو و پاناسونیک، برند‌هایی هستند که محصولات آن‌ها در فهرست ارزان‌ترین ماکروویو‌های موجود در بازار قرار گرفته است. البته آنقدر‌ها هم که فکر کنید ارزان نیستند و خرید آن‌ها حداقل چهار میلیون تومان بودجه لازم دارد. ارزان‌ترین آن‌ها ماکروویو فلر مدل MW202 است که چهار میلیون و ۱۰۰ هزار تومان فروخته می‌شود. با توجه به اینکه برند‌های داخلی فعلا سراغ تولید ماکروویو نرفته‌اند، احتمالا چاره‌ای جز خرید همین محصولات با قیمت چهار تا پنج میلیونی نداشته باشیم. قیمت ماکروویو‌های ال‌جی و سامسونگ حداقل دو برابر این رقم است. از نمونه آن‌ها می‌توان به ماکروویو سامسونگ مدل GE234STS اشاره کرد که هشت میلیون و ۴۰۰ هزار تومان قیمت دارد. عنوان گران‌ترین ماکروویو موجود در بازار به یکی از محصولات ال‌جی با نام MS97BCR رسیده که قیمت آن در بازار حدود ۴۰ میلیون تومان است. این ماکروویو حکم یک آشپز همه‌کاره را دارد و برنامه‌های پخت آن به قدری متنوع است که هر کاری از دستش برمی‌آید.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه ۶ آذر ۱۳۹۹، شماره 3945 ؛ 06 آذر 1399
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه ۶ آذر ۱۳۹۹
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین