نرخ ارز، دلار، سکه، طلا و یورو در بازار امروز چهارشنبه ۳۰ مهر

نرخ ارز، دلار، سکه، طلا و یورو در بازار امروز چهارشنبه ۳۰ مهر

نرخ ارز، دلار، سکه، طلا و یورو در بازار امروز چهارشنبه ۳۰ مهر
30 مهر 1399, 10:00 / کد خبر:741468
قیمت طلا امروز چهارشنبه کاهش یافت و سکه طرح جدید ۱۳ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان قیمت خورد.
ر بازار تهران سکه تمام بهار آزادی طرح جدید با قیمت ۱۳ میلیون ۹۰۰ هزار تومان و سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم با قیمت ۱۳ میلیون تومان تومان معامله شد.

هر گرم طلای ۱۸ عیار هم یک میلیون و ۱۸۸ هزار تومان ارزش گذاری شد، ضمن آنکه در بازار‌های جهانی نیز هر اونس طلا ۱۹۱۷ دلار قیمت خورد.
 

دلار تا چقدر ارزان می‌شود؟

به گزارش دنیای اقتصاد، قیمت دلار صرافی ملی در روز گذشته هشت مرتبه اعلام شد و در نهایت بهای دلار به رقم ۲۷ هزار و ۵۵۰ تومان رسید. در بازار نیز طبق آخرین اخبار و گزارش‌ها این نرخ به زیر ۲۷ هزار تومان رسید. اما مقصد بعدی ارزانی دلار چند تومان است؟
 
تداوم صف فروش دلار تا ساعات واپسین دیشب و بامداد امروز گویای تداوم احتمالی روند نزولی قیمت دلار است.

سه روز متوالی دلار و شکست چند مرز حمایتی، این سوال را برای بسیاری از افراد ایجاد کرده است که افت قیمت این ارز تا کجا ادامه پیدا خواهد کرد؟

در مورد این موضوع نگاه‌های مختلفی در بازار وجود دارد. ولی حداقل همه فعالان بر این نکته توافق دارند که آینده قیمتی دلار در کوتاه‌مدت وابسته به نتایج انتخابات آمریکا و اخبار پیرامون آن خواهد بود. بازارساز در شرایط کنونی نشان داده است که اعتقادی به دلار بالای ۳۰ هزار تومان ندارد؛ چراکه صرافی‌های بانکی حاضر نبوده‌اند اسکناس آمریکایی را بالای مرز یاد‌شده خریداری کنند. روز گذشته، این صرافی‌ها قیمت فروش دلار را تا کانال ۲۶ هزار تومانی پایین بردند.

این مساله نشان می‌دهد که هدف بعدی بازارساز برای دلار می‌تواند کانال ۲۶ هزار تومانی باشد. با این حال نباید از خاطر برد که چند هفته قبل در زمان ریزش زیاد دلار، معامله‌گران از سطح ۲۷ هزار و ۵۰۰ تومانی برای این ارز حمایت کردند.

با این حال هرچند برای امروز به نظر می‌رسد کانال ۲۶ هزار تومانی هدف بعدی نرخ دلار باشد، اما کارشناسان این کاهش قیمت تا ۲۰ هزار تومان را هم محتمل می‌دانند.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه ۶ آذر ۱۳۹۹، شماره 3945 ؛ 06 آذر 1399
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه ۶ آذر ۱۳۹۹
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین