دومین شهرستان سبز اصفهان با جاذبه های گردشگری بی نظیر
0 -

دومین شهرستان سبز اصفهان با جاذبه های گردشگری بی نظیر

دومین شهرستان سبز اصفهان با جاذبه های گردشگری بی نظیر
28 مرداد 1398, 22:45 / کد خبر:74155
رئیس میراث فرهنگی تیران و کرون گفت: شهرستان تیران و کرون با قدمت ۶ هزار ساله از مناطق تاریخی و گردشگری ویژه و کم نظیر استان اصفهان است.
مظاهری رئیس میراث فرهنگی تیران و کرون در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان، گفت: تیران و کرون دومین شهر سرسبز اصفهان است که در مسیر جاده اصلی اصفهان، لرستان و خوزستان واقع شده و از قدیمی‌ترین شهرستان‌های اصفهان است که با توجه به نام باستانی اش و وجودامامزاده‌ها و مساجد پیشینه طولانی دارد.
او گفت: از جمله آثار تاریخی تیران و کرون وجود ۵۵ مسجد قدیمی است که به دوران سلجوقیان بر می‌گردد و در این میان ۶ مسجد تاریخی به نام‌های مسجد خان تیران، مسجد آران رضوانشهر و مسجد سنگی، مسجد قاجاری روستای جاجا، مسجد سید تیران و مسجد جامع ورپشت را می‌توان نام برد که از این ۶ مسجد ۵ مسجد به ثبت ملی رسیده است.
مظاهری افزود: در شهرستان تیران و کرون ۷ امامزاده وجود دارد که امامزاده احمد بن ابی طالب، امامزاده عبدالله، امامزاده احمد رضا، امامزاده عرفان، بی بی فاطمیه (س) و سید سراءالدین ازامامزادگان شاخص این شهرستان است.
او بیان کرد: گنبد تاریخی دو امامزاده احمد تیران و سید سراء الدین که به ثبت ملی رسیده بود، ولی متاسفانه بر اثر ناآگاهی مردم و متولیان این امامزادگان در طرح‌های توسعه این امامزاده تخریب گردید.
او افزود: تعدادی از این بقاع متبرکه در مناطق گردشگری قرار گرفته اند که علاوه بر جنبه دینی و فرهنگی دارای ظرفیت‌های گردشگری همراه با محیط شاداب نیز هستند که بستری برای جذب گردشگر شده است.
رئیس میراث فرهنگی تیران و کرون گفت: شهرستان تیران و کرون با قدمت ۶ هزار ساله از مناطق تاریخی و گردشگری استان اصفهان است که دربرخی از آثار تاریخی و مذهبی و فرهنگی آن در کل کشور بی نظیر و در دنیا کم نظیر است که بازدید از این منطقه به گردشگران و مسافران توصیه می‌شود. 
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۸، شماره 3610 ؛ 27 شهریور 1398
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۸
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین