حبیبی:چرا کارگران امکان اعتراض به دستمزد ۹۹ را ندارند؟!

افزایش قیمت خودروهای وطنی و فشار بیشتر بر مردم

حبیبی:چرا کارگران امکان اعتراض به دستمزد ۹۹ را ندارند؟!

حبیبی:چرا کارگران امکان اعتراض به دستمزد ۹۹ را ندارند؟!
1 آبان 1399, 08:49 / کد خبر:741555
عضو هیات مدیره کانون عالی شوراها با بیان اینکه روز به روز وضع معیشتی طبقه کارگر سخت‌تر می‌شود؛ خواستار توجه به معاش کارگران شد.

حسین حبیبی (عضو هیات مدیره کانون عالی شوراها) ، با بیان اینکه مشکلات کرونا فقط برای کارگران و اقشار کم درآمد است، می‌گوید: در همین روزها با بهره‌گیری از گرانی کالاهای سرمایه‌ای و تورم افسارگسیخته، سرمایه‌داران هر روز فربه‌تر می‌شوند.

وی ادامه می‌دهد: درهمین ایام کرونا، دولت با افزایش قیمت دلار و طلا و سایر کالا و خدمات، دربست در اختیار سرمایه‌داران بوده است. صنف تولیدکنندان مرغ وتخم مرغ با تجمع مقابل مجلس، مجوز افزایش قیمت گرفتند؛ این روزها تالارداران نیز مقابل مجلس تجمع کرده‌اند. دولت هم به جای اینکه در روزهای سخت و نفسگیر به یاری مردم بشتابد، علاوه بر ایجاد تورم، به طور تصاعدی قیمت‌های خودروهای وطنی را افزایش می‌دهد، آنهم با ایجاد جنگ روانی اقساطی و پیش فروش؛ خلاصه اینکه کارگران هم در دوران جنگ و هم در دوران صلح باید متحمل همه نوع رنج و زحمت باشند و سرمایه‌داران هم همواره به ثروت‌اندوزی مشغول هستند!
این فعال کارگری معتقد است در عرصه جهانی نیز کرونا به نفع سرمایه داران عمل کرده است: بنا به گزارش یک بانک سوئیسی، ثروت میلیاردرهای جهان در دوره اوج همه‌گیری ویروس کرونا رشد چشمگیری داشته است. بانک یوبی‌اس می‌گوید بین ماه‌های آوریل تا ژوئیه ۲۰۲۰ دارایی ابرپولدارهای جهان بیش از یک‌چهارم (۲۷/۵ درصد) افزایش داشته و به رکورد ۱۰/۲ تریلیون دلار رسیده است.
حبیبی با بیان اینکه مظلوم اصلی در هر بحرانی کارگران هستند؛ سوالاتی مطرح می‌کند: چرا کارگران که دوسوم جمعیت کشور را تشکیل می‌دهند، حق اعتراض به افزایش دستمزد در نیمه دوم سال ۹۹ را نداشته و ندارند؟! چرا کارگران حق اعتراض نسبت به واگذاری از نوع خصولتی که منجر به غارت اموال بیت المال و افزایش درد و رنج نیروی کار شده را نداشته و ندارند؟! چرا کارگران حق اعتراض به خاطر دست‌یابی به امنیت شغلی پایدار (حاکمیت اراده در عقد قرارداد کار و دائمی تلقی کردن قراردادهای کار با ماهیت مستمر) را نداشته و ندارند؟! چرا بسیاری از این چراها برای دهه‌هاست که بی‌پاسخ مانده است؟!
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۹، شماره 3950 ؛ 12 آذر 1399
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۹
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین