روشن: به دنبال شهری بدون خشونت برای کودکان هستیم
0 -

روشن: به دنبال شهری بدون خشونت برای کودکان هستیم

روشن: به دنبال شهری بدون خشونت برای کودکان هستیم
29 مرداد 1398, 11:35 / کد خبر:74162
رئیس کمیسیون فرهنگی و ورزشی شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: به دنبال شهری هستیم که کودکان در آن مورد خشونت قرار نگیرند و کودک کار مشاهده نشود.

به گزارش ایمنا، فریده روشن در آیین افتتاحیه نخستین نمایشگاه تخصصی اسباب ‌بازی و بازی‌های فکری اصفهان، اظهار کرد: برای اینکه بتوانیم عنوان شهر دوستدار کودک را از یونیسف برای اصفهان دریافت کنیم، برنامه‌های متفاوتی تدارک دیده شده است.

وی افزود: شهر دوستدار کودک شهری است که بتواند از تمام  امکانات در شهر برای آرامش و امنیت کودکان استفاده کرده و ظرفیت‌ها را به گونه‌ای شکل دهد که آنان زندگی کودکانه داشته باشند.

رئیس کمیسیون فرهنگی و ورزشی شورای اسلامی شهر اصفهان تصریح کرد: جلسات متعددی با معاونت شهرسازی شهرداری برگزار شد تا فضای بازی مناسب کودکان در شهر شکل بگیرد.

وی با بیان اینکه اصفهان در زمینه صنایع دستی، شهر خلاق محسوب می‌شود و این روزها شاهد استعدادیابی و استعدادپروری کودکان در جشنواره فیلم کودک و نوجوان هستیم، خاطرنشان کرد: مجموعه این فعالیت‌ها اصفهان را به قطب فرهنگی کودکان و نوجوانان تبدیل کرده و علاوه بر آن، بسترهایی نیز لازم است که از لحاظ زیرساختی شهر برای کودکان مناسب باشد.

روشن ادامه داد: به دنبال شهری هستیم که کودکان در آن مورد خشونت قرار نگیرند و کودک کار در آن مشاهده نشود و نگاه به کودکان در شهر، خاص زمان خودشان باشد؛ چنین برنامه‌هایی زمینه را برای تحقق این شهر فراهم می‌کند.

تربیت کودکان برای سکانداری مدیریت شهرها

در ادامه سیداحمد حسینی‌نیا، معاون شهرسازی و معماری شهردار اصفهان نیز اظهار کرد: اصفهان کاندیدای دریافت نشان شبکه شهرهای دوستدار کودک است و نخستین نشست تخصصی آن دی ماه سال گذشته برگزار شد و در ابن زمینه گروه دوستدار کودک در شهرداری شکل گرفت.

وی افزود: نگرش به کودکان در شهرهای هوشمند بر اساس تربیت کودکان برای سکانداری مدیریت شهرها در آینده است.

حسینی‌نیا خاطرنشان کرد: با همکاری تمام مجموعه‌هایی که در حوزه کودک کار می‌کنند لازم است نگاه به کودکان در شهر خاص زمان خودشان باشد و از این موضوع غفلت نشود.

ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۸، شماره 3610 ؛ 27 شهریور 1398
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۸
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین