نامه اساتید اصفهان به عالمان نیجریه
0 -

نامه اساتید اصفهان به عالمان نیجریه

نامه اساتید اصفهان به عالمان نیجریه
29 مرداد 1398, 12:45 / کد خبر:74167
۵۵۰ نفر از اساتید استان اصفهان در پی آزادی و دفاع از شیخ زکزاکی نامه‌ای را به اساتید و عالمان نیجریه و سایر مجامع بین‌المللی نوشتند تا با قلم و بیان خود از این بزرگمرد آزاده دفاع کنند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان، 550 نفر از اساتید استان اصفهان در پی آزادی و دفاع از شیخ زکزاکی نامه‌ای را به اساتید و عالمان نیجریه و سایر مجامع بین‌المللی نوشتند تا با قلم و بیان خود در دفاع از این بزرگ مرد آزاده، اجازه ندهند صدای حقی که از حلقوم این مرد بزرگ خارج شده محبوس شود.

متن نامه به شرح زیر است: تاریخ اسلام همیشه شاهد مبارزه گردن‌کشان و زورمداران علیه آزادگان و احرار بوده است و البته موفقیت ظالمان پیوسته ارتباط مستقیم با هشیاری و بیداری اندیشمندان جوامع داشته است. امروز در آستانه عید غدیر خم تجلی این گردن‌کشی ظالمان را در عملکرد دولت نیجریه در مقابل شیخ الاحرار نیجریه، علامه شیخ ابراهیم زکزاکی مشاهده می‌کنیم و وظیفه ما اساتید دانشگاه در قبال این ظلم بزرگ این است که قلم و زبان خود را در دفاع از این بزرگمرد آزاده به‌کار گیریم و اجازه ندهیم صدای حقی که از حلقوم این مرد بزرگ خارج شده محبوس شود چرا که مداد العلماء افضل من دماء الشهداء.

در ادامه آمده است: به همین دلیل ما اساتید دانشگاه‌های ایران اسلامی از همه شما اساتید آزاده دانشگاه‌های نیجریه می‌خواهیم با قلم و بیان خود در یک اقدام انقلابی دولت نیجریه و سایر مجامع بین‌المللی را به اتخاذ موضع قابل قبول در باره علامه زکزاکی وادار کنید. اگر امروز زورمداران موفق شوند صدای آزادمرد نیجریه را خفه کنند قطعاً فردا جرأت خواهند کرد به نسل‌کشی مسلمانان اقصی نقاط عالم به شکل وسیع‌تری بپردازند. به همین دلیل وظیفه صاحبان قلم و اساتید دانشگاه در این لحظات بسیار سنگین است. ان‌شاالله همه ما بتوانیم از این مسئولیت الهی خطیر سربلند بیرون آییم. از وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران نیز می‌خواهیم که به وظیفه ذاتی خود در مورد علامه زکزاکی عمل کند و تلاش‌های خود را در راستای آزادی و بهبود علامه زکزاکی مضاعف سازد.

ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۸، شماره 3611 ؛ 28 شهریور 1398
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۸
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین