انتقام استقلال از پرسپولیس بعد از ۱۵سال

انتقام استقلال از پرسپولیس بعد از ۱۵سال

انتقام استقلال از پرسپولیس بعد از ۱۵سال
3 آبان 1399, 12:54 / کد خبر:741700
هیچ کدام از طرفداران پرسپولیس و استقلال در ضمیر ناخودآگاه خودشان هم فکر نمی‌کردند محمد نادری تعویض طلایی یحیی گل محمدی در آخرین دربی برگزار شده بین استقلال و پرسپولیس که زمینه ساز گل مساوی پرسپولیس در بدو حضور در زمین بوددر فصل نقل وانتقالات به استقلال برود.
محمد نادری که بین دونیمه و در حالی که پرسپولیس با یک گل از حریف دیرینه عقب بود به زمین آمده بود، خیلی زود و قبل از دقیقه ۵۵ به دلیل مصدومیت از زمین بازی بیرون رفت تا ادامه بازی و لیگ قهرمانان آسیا را هم از دست بدهد، ولی او قبل از مصدومیت کار خودش را کرده بود و آخرین سانترش در پرسپولیس از جناح چپ این تیم را علیپور با پاس رو به عقب به بشار رسن داده بود تا قرمز‌ها بازی را برابر کنند. از این مثلث گل مساوی قرمزها، علیپور به پرتغال رفته، بشار دیر به تمرینات برگشته و محمد نادری هم به استقلال پیوست.

انتقال نادری به استقلال که شایعات آن چند مدتی بود به گوش می‌رسید شاید مرهمی باشد برای طرفداران این تیم که ۱۵ سال قبل و قبل از آغاز فصل ۸۴-۸۵ علیرضا نیکبخت واحدی چپ پای خود را در تیم رقیب دیدند.
نیکبخت واحدی بعد از ۸ سال حضور در استقلال و در دوران اوج فوتبالیش ودر ۲۵ سالگی به پرسپولیس رفت تا مزه قهرمانی با این تیم را هم بچشد. کاری که شاید نادری به آن فکر می‌کند. نادری در حالی به استقلال پیوست که در آخرین دیدار رسمی تیم ملی کشورمان برابر عراق یکی از یار‌های تعویضی بود و مزه ملی پوش شدن با پرسپولیس چشیده بود، مثل علیرضا نیکبخت واحدی که او هم با استقلال به تیم ملی رسیده بود. هر دو چپ پا بودند، هر دو ملی پوش بودند و هر دو به صورت مستقیم به تیم رقیب پیوستند.
انتقال بین این دو تیم سابقه زیادی دارد از جوادالله وروی و غلامرضا فتح آبادی گرفته تا شاهرخ بیانی و مهدی هاشمی نسب که به صورت مستقیم به رقیب دیرینه پیوستند و یا احمد رضا عابدزاده و داود سیدعباسی و میثم بائو و مرحوم اولادی؛ که راه غیر مستقیم انتخاب کردند.
این دربی پایانی را برای خود متصور نیست، هوادار‌ها بازی با رقیب دیرینه را از فصل نقل و انتقالات شروع شده می‌بینند و در زمین بازی اوج آن را تماشا می‌کنند.
آبی‌ها حالا بعد از ۱۵ سال انتطار و زخم شدید روی صورت به خاطر رفتن نیکبخت به پرسپولیس، ضربه را تلافی کرده اند و چپ رونده قرمز‌ها را جذب کردند. این قصه ادامه دارد و پایانی برای آن نیست. ضرباتی که سال‌ها برای جبرانش به انتظار میشینی و حالا منتظر عکس العمل رقیب می‌مانی. عین زمین فوتبال، حمله و ضد حمله اگرچه این ضد حملات ۱۵ سال زمان نیاز داشته باشد.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۹، شماره 3952 ؛ 15 آذر 1399
روزنامه اصفهان امروز شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۹
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین