رئیس‌جمهور دستور تأمین ارز واردات کاغذ ۹۹ را صادر کرد

رئیس اتحادیه ناشران و کتابفروشان :

رئیس‌جمهور دستور تأمین ارز واردات کاغذ ۹۹ را صادر کرد

رئیس‌جمهور دستور تأمین ارز واردات کاغذ ۹۹ را صادر کرد
3 آبان 1399, 13:47 / کد خبر:741706
هومان حسن‌پور گفت: رئیس‌جمهور دستور داده ارز مورد نیاز برای تهیه کاغذ تأمین شود.
هومان حسن پور رئیس اتحادیه ناشران و کتابفروشان،  درباره حمایت مالی از ناشران در شرایط کرونا گفت: تسهیلات کرونایی که قرار بود در اختیار ناشران قرار بگیرد، به آن‌ها پرداخت شده است. تعدادی از ناشران این تسهیلات را دریافت کردند؛ آن‌ها در سامانه کارا که مربوط به وزرات کار بود ثبت نام کرده بودند و تسهیلات کرونایی به آن‌ها تعلق گرفت.
او افزود: ظاهراً تسهیلات دیگری را هم وزارت ارشاد تهیه و اعلام کرده است، ناشران برای دریافت این تسهیلات درخواست بدهند. حال باید دید این تسهیلات به ناشران تعلق می‌گیرد یا نه.
رئیس اتحادیه ناشران و کتابفروشان ادامه داد: اتحادیه ناشران و کتابفروشان یک نهاد مردمی است؛ بودجه اش از طریق اعضای اتحادیه تأمین می‌شود و توان مالی برای حمایت از ناشران را ندارد. ما تمام تلاشمان را برای انعکاس و رفع مشکلات ناشران انجام می‌دهیم و تا همین الان مشکلاتشان را پیگیری کردیم.
حسن پور بیان کرد: هم وزارت ارشاد تمایل داشت هم ما توانستیم تاکنون به سهم خود کار‌هایی برای رفع مشکلات ناشران انجام دهیم. تا الان کاغذ برای تولید کتاب داریم و به دوستان در وزارت ارشاد اعلام کرده ایم، به تهیه کاغذ سال ۹۹ نیاز داریم. قول همکاری در این باره را به ما داده‌اند. رئیس جمهور هم دستور داده ارز مورد نیاز برای تهیه کاغذ تأمین شود تا ناشران برای انتشار کتاب بدون کاغذ نمانند. منتظریم بودجه لازم برای تأمین ارز تهیه کاغذ را بدهند. هنوز کاغذ را به صورت قطره چکانی به ناشران می‌دهیم.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۹، شماره 3952 ؛ 15 آذر 1399
روزنامه اصفهان امروز شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۹
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین