علائم بیماری کرونا در کودکان چیست؟

علائم بیماری کرونا در کودکان چیست؟

علائم بیماری کرونا در کودکان چیست؟
5 آبان 1399, 08:14 / کد خبر:741782
معاون درمان بیمارستان شهید بهشتی کاشان گفت: در همه‌گیری ویروس کرونا برخلاف تصور اولیه کودکان از ابتلا به این بیماری مصون نیستند و امکان ابتلا تمام گروه‌های سنی به ویروس کرونا وجود دارد و خانواده‌ها باید علائم ایجاد شده در کودکان را جدی بگیرند و کودکان بدون علامت می‌توانند ناقل این بیماری باشند.
داوود خیرخواه، با بیان اینکه همزمان با شیوع مجدد بیماری کووید ۱۹ در منطقه کاشان و افزایش بیماران بستری مرکز آموزشی درمانی شهید بهشتی، بخش کودکان این مرکز به بیمارستان نقوی منتقل شد، اظهار کرد: در همه‌گیری ویروس کرونا برخلاف تصور اولیه کودکان از ابتلاء به این بیماری مصون نیستند و بخش کودکان باید آماده ارائه خدمات باشد.
وی با اشاره به هماهنگی‌های انجام شده برای آماده کردن بخش کودکان در منطقه کاشان، افزود: بخش کودکان بیمارستان شهید بهشتی کاشان تا اطلاع ثانوی به بیمارستان نقوی منتقل شده تا روند درمان کودکان بیمار در آن مرکز، بهتر پیگیری و انجام شود.
معاون درمان بیمارستان شهید بهشتی کاشان خاطرنشان کرد: بیماری کووید ۱۹ در کودکان با علائمی از جمله تب، سرفه، بی حالی، گلودرد، سردرد، اسهال، استفراغ و علائم پوستی و چشمی همراه است، والدین باید به بروز علائم در کودکان دقت بیشتری داشته باشند، به ویژه کودکانی که به بیماری‌هایی مانند سرطان، دیابت و … مبتلا هستند.
وی در خصوص روند بستری بیماران مبتلا به کووید ۱۹، تصریح کرد: امکان ابتلاء تمام گروه‌های سنی به ویروس کرونا وجود دارد و خانواده‌ها باید علائم ایجاد شده در کودکان را جدی بگیرند و همچنین کودکان بدون علامت می‌توانند ناقل این بیماری به سایر افراد خانواده و بزرگسالان باشند.
خیرخواه با تاکید بر جلوگیری از گسترش شیوع بیماری کووید ۱۹ با ماسک زدن و رعایت فاصله گذاری اجتماعی، تصریح کرد: افرادی که به بیمارستان‌ها مراجعه می‌کنند، باید استفاده از ماسک، پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنند.
وی با اشاره به اینکه در حال حاضر مؤثرترین راه پیشگیری از ویروس کرونا رعایت پروتکل‌های بهداشتی است، اضافه کرد: خانواده‌ها باید زدن ماسک، فاصله گذاری اجتماعی و شستن ۲۰ ثانیه‌ای دست‌ها به دفعات را در دستور کار خود قرار دهند و این نکات بهداشتی را به کودکان خود آموزش دهند، چرا که کودکان رعایت نکات بهداشتی و دستورالعمل‌های مقابله با شیوع کرونا را جدی نمی‌گیرند و کمتر به نکات بهداشتی توجه می‌کنند.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹، شماره 3943 ؛ 04 آذر 1399
روزنامه اصفهان امروز سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین