گشت نامحسوس پلیس تا ۳۰ کیلومتری کلانشهر اصفهان تشدید می شود
0 -

گشت نامحسوس پلیس تا ۳۰ کیلومتری کلانشهر اصفهان تشدید می شود

گشت نامحسوس پلیس تا ۳۰ کیلومتری کلانشهر اصفهان تشدید می شود
29 مرداد 1398, 23:00 / کد خبر:74185
خودروهای پلیس راه به صورت نامحسوس، خودروهای متخلف را در محدوده ۳۰ کیلومتری اصفهان شناسایی می کنند.

سرهنگ اصغر زارع روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این خودروهای پلیس راه به صورت نامحسوس، خودروهای متخلف را در محدوده ۳۰ کیلومتری اصفهان شناسایی می کنند.

وی با بیان اینکه فعالیت گشت های کنترل نامحسوس پلیس راه از یک ماه گذشته در استان های ترانزیتی همچون اصفهان پررنگ شد، اظهار داشت: دوربین های کنترل سرعت و نظارت نیز همچنان در بزرگراه ها و آزاد راه ها فعال هستند.

زارع با اشاره به اینکه امروز وضعیت ترافیک راه های اصفهان، عادی و روان بود، خاطرنشان کرد : صبح امروز در یک مورد واژگونی خودرو در محور خور - بیاضه به دلیل عدم توجه راننده به جلو یک نفر فوت کرد.جانشین پلیس راه اصفهان  ادامه داد: پیش بینی می شود عصر و شامگاه امروز، ترافیک در محورهای دامنه به تیران و نجف آباد، عسگران به تیران، شهرکرد به اصفهان و شهرضا به اصفهان سنگین شود.وی با بیان این که اقدام های لازم برای پوشش ترافیکی این محورها توسط پلیس راه انجام گرفت، اضافه کرد: به رانندگان توصیه می شود با رعایت فاصله طولی از رانندگی تحت فشار و با عجله پرهیز کنند.مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: با نزدیک شدن به شهریور ماه سفرهای تابستانی افزایش می یابد.

منصور شیشه فروش افزود: به همین دلیل از راهداری، شرکت های حمل و نقل جاده ای، پلیس راه، فرمانداری ها، هلال احمر، شهرداری ها و کامیون های حمل فراورده های نفتی، خواسته شد تا اقدام های لازم را برای ایمنی راه ها و کاهش تصادف ها انجام دهند.

استان اصفهان با ۱۱ هزار و۵۰۰ کیلومتر راه، به عنوان چهار راه ترانزیت بار و مسافر در مرکز ایران، رتبه اول حمل بار و رتبه سوم حمل مسافر در کشور را دارد.

اصفهان جز استان های پرتصادف کشور است که شناسایی نقاط حادثه خیز و بررسی تحلیل آن و برنامه ریزی مناسب می تواند زمینه کاهش تصادفات را به همراه داشته باشد.

در چهار ماه سال جاری تصادفات جاده ای در این استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۵ درصد کاهش داشت و تعداد فوتی های در صحنه تصادف در چهار ماه ابتدای سال گذشته ۱۴۲ مورد بود که امسال در این مدت به ۱۲۲ رسید.

واژگونی خودرو در کشور به ویژه بخش در محورهای بیابانی سالانه میلیاردها تومان به اقتصاد کشور خسارت می زند که باید برای رفع این مشکل دنباله دار تدابیر ویژه ای اتخاذ شود. 

استان اصفهان دارای ۳۹۹ کیلومتر آزاد راه، یکهزار و ۶۵۹ کیلومتر بزرگراه، ۲ هزار و ۷۹۱ کیلومتر راه همسنگ و ۲۹ کیلومتر آزاد راه است.


ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز یکشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۸، شماره 3613 ؛ 31 شهریور 1398
روزنامه اصفهان امروز یکشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۸
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین