علیرضا تابش: فیلم‌سازان و مدیران فرهنگی نگاه خود را به‌روز کنند
0 -

علیرضا تابش: فیلم‌سازان و مدیران فرهنگی نگاه خود را به‌روز کنند

علیرضا تابش: فیلم‌سازان و مدیران فرهنگی نگاه خود را به‌روز کنند
30 مرداد 1398, 18:15 / کد خبر:74214
دبیر جشنواره بین‌المللی فیلم‌ کودک و نوجوان گفت: نگاه و رویکرد ما بر این مبنا است که فیلم‌های تولید شده در اکران موفق باشند، بنابراین به تقویت پیوست فرهنگی، نوآوری و خلاقیت و نگاه به کسب و کار و فعالیت‌های ارزشمند در سینمای کودک نیاز داریم.
علیرضا تابش در گفت‌وگو با تسنیم در اصفهان درباره برنامه‌ها و رویکرد اصلی سی‌و‌دومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌ کودک و نوجوان اظهار داشت: تلاش برگزارکنندگان این دوره از جشنواره نگاه آسیب‌شناسانه به برگزاری ادوار گذشته جشنواره فیلم‌ کودک و نوجوان بوده است تا قوت‌ها را برطرف کرده و از ضعف‌ها بکاهیم.
وی تصریح کرد: ظرف مدت کوتاه نمی‌توان ضعف‌ها را برطرف کرد و نقاط قوت را افزایش داد، اما تمام تلاش خود را برای برگزاری هرچه‌بهتر جشنواره سی‌و‌دوم انجام داده‌ایم. دیجیتال شدن اطلاع‌رسانی جشنواره چه در نشریه تخصصی و چه در رادیو کودک به صورت ویژه برای این دوره از جشنواره دنبال شده است.
دبیر جشنواره بین‌المللی فیلم‌ کودک و نوجوان خاطرنشان کرد: برای نخستین بار در این جشنواره بلیت‌ فیلم‌ها به صورت اینترنتی به فروش رسید و در باشگاه مخاطبان نیز نزدیک به 1000 مخاطب ثبت‌نام کرده‌اند که این روند در حال افزایش است. همچنین برای نخستین بار “وب‌سری” به فیلم‌های جشنواره اضافه شده است و به تولید محتوا در فضای دیجیتال در این دوره از جشنواره نگاه ویژه‌ای داریم.
وی ادامه داد: فیلم‌سازان و مدیران فرهنگی کشور از نسل آنالوگ هستند اما مصرف‌کنندگان تولیدات فرهنگی در گروه سنی کودک و نوجوان، فرزندان عصر دیجیتال و پسا دیجیتال هستند، هر چه نگاه به‌روزتری داشته باشیم و در عمل این نگاه را در معرض نمایش بگذاریم جشنواره مورد قبول مخاطب واقع می‌شود.
تابش عنوان کرد: برای نخستین بار در این جشنواره در ظرف 2 ماه نسبت به تأسیس کتابخانه ویدیویی جشنواره اقدام کردیم و بیش از 200 فیلم سینمای کودک و نوجوان در 10 سال گذشته با زیرنویس گرد‌آوری شده و از پخش‌کنندگان، خریداران منطقه‌ای و کشورهای همسایه برای پخش این فیلم‌ها با محتوای ایرانی در رسانه‌ها و شبکه‌های تلویزیونی این کشورها دعوت به عمل آوردیم.
وی بیان کرد: همچنین در این جشنواره 3 جایزه ویژه پیوست فرهنگی، نوآوری و جایزه ویژه کسب‌و‌کار از سوی دبیر جشنواره اختصاص یافته است و نگاه و رویکرد ما بر این مبنا است که فیلم‌های تولید شده در اکران موفق باشند، بنابراین به تقویت پیوست فرهنگی، نوآوری و خلاقیت، نگاه به کسب و کار و فعالیت‌های ارزشمند در سینمای کودک نیاز داریم.
دبیر جشنواره بین‌المللی فیلم‌ کودک و نوجوان در ادامه گفت: تلاشمان بر این بوده که اگر فیلمی حائز ویژگی‌های ذکر شده بود جوایز به این فیلم‌ها اختصاص پیدا کند.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۸، شماره 3610 ؛ 27 شهریور 1398
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۸
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین