علاوه بر کرونا شاهد جنگ روانی نیز هستیم

علاوه بر کرونا شاهد جنگ روانی نیز هستیم

علاوه بر کرونا شاهد جنگ روانی نیز هستیم
7 آبان 1399, 14:46 / کد خبر:742152
معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با اشاره به اهمیت پرورش در این ایام گفت: علاوه بر جنگ با کرونا شاهد جنگ روانی نیز هستیم بنابراین باید به نیازهای نسل جدید توجه ویژه‌ داشت.
معصومه ابتکار در آیین افتتاح جشنواره «دختران امروز_ خانواده_ گذر از کرونا» مهم‌ترین مؤلفه این جشنواره را تقویت مهارت‌های زندگی دانست و اظهار کرد: معاونت امور زنان و خانواده رئیس‌جمهوری تفاهم‌نامه‌هایی را با وزارت آموزش‌وپرورش دارد و ابعاد متفاوتی مانند پیشبرد مهارت‌های زندگی، تقویت مهارت‌های مشارکت‌پذیری دانش‌آموزان را دنبال می‌کند و جشنواره دختران امروز تنها یکی از ابعاد این تفاهم‌نامه‌ها به‌حساب می‌‌آید.
ابتکار ادامه داد: این معاونت سعی داشته است در این جشنواره بر روی مهارت‌های زندگی تأکید داشته باشد، در شرایط کرونا فرصتی برای استفاده بیشتر از بستر اینترنت و برقراری ارتباط در سطح وسیع ایجاد شده است و با توجه به اینکه یکی از مفاهیم پراهمیت، پرورش دانش‌آموزان است بنابراین باید از زوایای متفاوتی بر روی پرورش‌کار کرد لذا از طریق برگزاری چنین جشنواره‌هایی تفکر دانش‌آموز به سمت موضوعات جدید جذب می‌شود و در نهایت منجر به شکوفایی استعدادها و ایجاد نشاط در دانش‌آموزان خواهد شد.
 معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهوری با اشاره به اینکه آموزش فرایندی یک‌طرفه نیست بلکه باید به شکوفایی استعدادها و توانمندی‌های مخاطب در آموزش توجه ویژه داشته باشیم، گفت: اگر نتوانیم به دختران امروز بها دهیم تا احساسات درونی خود را شکوفا کنند نه‌تنها استعدادهایشان را محدود کرده‌ایم بلکه باعث سرخوردگی دختران می‌شویم.
وی برگزاری چنین جشنواره‌هایی را فرصتی برای طرح مطالبات دانش‌آموزان به‌ویژه دانش‌آموزان دختر دانست و عنوان کرد: در شرایط کرونا این مسئله اهمیت بیشتری پیدا می‌کند چراکه علاوه بر جنگ اقتصادی و جنگ با کرونا شاهد جنگ روانی نیز هستیم بنابراین باید به خواسته‌ها، مطالبات و نیازهای نسل جدید توجه ویژه‌ای داشت.
ابتکار یادآور شد: این جشنواره فرصت خوبی است تا در مباحث مهارت زندگی، گفت‌وگوی بین نسلی و گفت‌وگوی ملی خانواده نیز مؤثر باشد؛ امیدواریم این جشنواره به‌صورت فراگیر ادامه پیدا کند.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹، شماره 3943 ؛ 04 آذر 1399
روزنامه اصفهان امروز سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین