آلودگی هوا باعث تشدید ویروس کرونا می‌شود

آلودگی هوا باعث تشدید ویروس کرونا می‌شود

آلودگی هوا باعث تشدید ویروس کرونا می‌شود
8 آبان 1399, 09:08 / کد خبر:742193
یک کارشناس محیط زیست گفت: آلودگی هوا با همراه شدن با ویروس کرونا سبب تشدید این بیماری می‌شود.
محمدرضا محبوب فر کارشناس محیط زیست، با اشاره به اینکه درباره آلودگی هوا کارشناسان و متخصصان زیادی صحبت کرده اند، اظهار کرد: بار‌ها از سوی سازمان و نهاد‌های مختلف بر کاهش آلودگی هوا تاکید شده، اما نه تنها این آلودگی کاهش پیدا نکرده است بلکه در ماه مهر و آبان سال جاری شهر تهران در آلودگی هوا رکورد زده است.
او در ادامه بیان کرد: آلودگی هوا با همراه شدن با ویروس کرونا سبب تشدید این بیماری می‌شود که بخشی از این آلودگی‌ها مربوط به خودرو‌های فرسوده است؛ در تهران صد و ۵۰ هزار خودرو فرسوده وجود دارد که به دلیل مشکلاتی که در سوخت آن‌ها وجود دارد منجر به آلودگی هوا می‌شود.
این کارشناس با اشاره به اینکه ۶۰ درصد آلودگی هوا ناشی از صنایع و کارخانجات آلاینده است، تصریح کرد: در بسیاری از مراکز استان‌ها حتی با وجود طرح‌های ترافیکی و ممنوعیت‌ها و محدودیت‌ها آلودگی هوا نیز وجود دارد و بسیاری از صنایع و کارخانه‌ها همچنان از سوخت‌های غیر استاندارد استفاده می‌کنند.
محبوب فر بیان کرد: سازمان حفاظت محیط زیست برای داشتن هوای پاک باید تلاش خود را بکند و کارخانه ها و صنایع را پایش کند تا از سوخت مازوت استفاده نکنند.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۹، شماره 3952 ؛ 15 آذر 1399
روزنامه اصفهان امروز شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۹
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین