قیمت نان فانتری تا پایان سال تغییر نخواهد کرد

قیمت نان فانتری تا پایان سال تغییر نخواهد کرد

قیمت نان فانتری تا پایان سال تغییر نخواهد کرد
10 آبان 1399, 08:02 / کد خبر:742263
رئیس اتحادیه نان‌های فانتزی حجیم و نیمه حجیم با بیان اینکه به رغم افزایش قیمت نان، قیمت نان فانتزی تغییری نکرده است، گفت: اگرچه فعالان این صنف تقاضای افزایش قیمت داشته‌اند اما هنوز به نتیجه دقیقی نرسیده‌ایم و به نظر می‌رسد تا پایان سال افزایش قیمتی نخواهیم داشت.

علی اکبر جهانگیری  اظهار کرد: به رغم افزایش قیمت نان، قیمت نان فانتزی تغییری نکرده است. با توجه به نوسانی که در بازار مواد اولیه تهیه نان فانتزی وجود دارد هزینه‌های تولید افزایش یافته و قیمت‌های کنونی برای تولید کنندگان این فرآورده صرفه اقتصادی ندارد.

وی افزود: آرد دولتی نیز با درصدهای متفاوتی در اختیار کارگاه‌های پخت نان فانتزی قرار می‌گیرد. ۵۰ تا ۹۰ درصد آرد کارگاه‌های مختلف بین توسط دولت تأمین می‌شود اما این موضوع باعث توقف تولید نشده است.

رئیس اتحادیه نان‌های فانتزی حجیم و نیمه حجیم گفت: مردم بیش از این توان پرداخت جریمه گرانی‌ها را ندارند. اگرچه فعالان این صنف تقاضای افزایش قیمت داشته‌اند اما هنوز به نتیجه دقیقی نرسیده‌ایم تا بررسی‌های لازم انجام و پیشنهاد افزایش قیمت به مسئولان ارائه شود اما به نظر می‌رسد تا پایان سال افزایش قیمتی نخواهیم داشت.

جهانگیری با بیان اینکه قیمت آرد دولتی هر کیلو ۵۸ هزار تومان است، اظهار کرد: کارگاه‌هایی که آرد مورد نیازشان به صورت دولتی تأمین نمی‌شود، به ناچار باید این آرد را با قیمت بیشتری در بازار آزاد تهیه کنند.

وی تصریح کرد: بالطبع ویروس کرونا بر فروش همه محصولات در دنیا تأثیر گذاشته و نان فانتزی نیز این تأثیر مستثنی نبوده است.

ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز یکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۹، شماره 3947 ؛ 09 آذر 1399
روزنامه اصفهان امروز یکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۹
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین