آیا نوه می‌تواند از مستمری پدر بزرگ بهره‌مند شود؟

آیا نوه می‌تواند از مستمری پدر بزرگ بهره‌مند شود؟

آیا نوه می‌تواند از مستمری پدر بزرگ بهره‌مند شود؟
10 آبان 1399, 11:45 / کد خبر:742317
مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری گفت: درخصوص دریافت مستمری و تسهیلات توسط نوادگان بازنشستگان در قانون مدیریت کشوری صحبتی مطرح نشده است.
 محمود مرتضایی فرد در پاسخ به این سوال مبنی بر اینکه آیا نوه بازنشستگان کشوری می‌توانند از تسهیلات این صندوق بهره‌مند شوند اظهار کرد: در قانون مدیریت کشوری که در سال ۸۶ به تصویب رسیده صحبتی از پرداخت حقوق بازنشستگی به نوه‎ها مطرح نشده است.
مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری بیان کرد: اگر در مواردی خاص وجود داشته باشند باید به دیوان عدالت کشور مراجعه کرده و در صورت داشتن شرایط لازم، دیوان رای صادر می‌کند و صندوق بازنشستگی کشوری به رای صادره از سوی دیوان عدالت کشور استناد می‌کند.
مرتضایی فرد افزود: شرایط پرداخت حقوق به نوه بازنشستگان این است که پدر و مادر فرد فوت شده باشد و هیچ درآمدی و بیمه پردازی نداشته باشد در این صورت و با داشتن رای دیوان می‌توانند از حقوق و مستمری پدربزرگ خود بهره‌مند شود.
وی در پاسخ به این سوال که این شرایط فقط برای اعطای حقوق است و آیا نوه‌ها می‌توانند از تسهیلات بهره‌مند شوند؟ تصریح کرد: تا زمانی که حقوق و مستمری پدربزرگ خود را با حکم دیوان عدالت کشور دریافت نکرده‌اند از تسهیلات این صندوق نمی‌توانند بهره‌مند شوند.
مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری در پاسخ به این سوال مبنی بر اینکه تا این لحظه افرادی بودند که با چنین شرایطی مستمری بازنشستگی دریافت کرده باشند؟ گفت: افرادی آن هم به تعداد خیلی کم به دیوان مراجعه کرده و دیوان رای نهایی را صادر کرده و ما پرداخت حقوق را به این افراد آغاز کرده ایم.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۹، شماره 3944 ؛ 05 آذر 1399
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۹
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین