پشت پرده انتشار کلیپ‌های جلسات دادگاه «محمد امامی» در فضای مجازی

نماینده دادستان: امامی بازیگر نمایشنامه نویسندگان دیگر است

پشت پرده انتشار کلیپ‌های جلسات دادگاه «محمد امامی» در فضای مجازی

پشت پرده انتشار کلیپ‌های جلسات دادگاه «محمد امامی» در فضای مجازی
10 آبان 1399, 12:12 / کد خبر:742322
نهمین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده «محمد امامی» امروز به ریاست قاضی مسعودی مقام برگزار شد.
 نهمین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده «محمد امامی» و دیگر متهمان بانک سرمایه امروز شنبه (۹ آبان ماه) در شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به مفاسد اقتصادی و به ریاست قاضی مسعودی مقام برگزار شد.
در ابتدای جلسه دادگاه قاضی مسعودی مقام از وکیل متهم «محمد امامی» خواست در جایگاه قرار گیرد، اما وکیل این متهم حضور نداشت و قاضی به متهم امامی گفت: وکیل باید در دادگاه حضور داشته باشد، البته ایشان وقت دارد به صدا و سیما برود یا مصاحبه کند، اما در دادگاه حضور ندارد، در صورت حاضر نبودن باید از دیگر متهمان شروع کنیم.
در ادامه جلسه دادگاه وکیل متهم امیرفرزان راد در جایگاه قرار گرفت و گفت: بنده به عنوان وکیل امیر فرزان راد در تمامی جلسات حضور داشتم و فقط شاهد خطابه گویی از طرف سایر اصحاب دعوی بودم. با توجه به جرم موکل بنده، باید اعلام کنم که من از موکل خودم اطلاع دقیقی ندارم، در حالی که برادر ایشان هم در دادگاه حضور دارد، اما هیچ کمکی به من در این رابطه نشده است.
وکیل متهم امیرفرزان راد ادامه داد: آیا با برخورد مجرمانه با فعالان اقتصادی آنان را از پذیرش هرگونه ریسک محروم نمی‌کنیم؟ آیا نظارتی به رفتار بانک وارد نیست؟ نگاه بانک مرکزی بر روی نظام بانکی ما کجا قرار گرفته است؟
وکیل متهم فرزان راد تصریح کرد: موکلم سال ۹۱ از کشور خارج شده است.
وی افزود: گفته شده است چمدان‌های پول از ایران خارج و تحویل فرزان راد شده است و در نهایت او با پیامک گفته که پول را به فلان کارگردان و بازیگر واریز کنید، این را موضوعی برای تفهیم اتهام نمی‌دانم.
در ادامه قهرمانی نماینده دادستان در جایگاه قرار گرفت و با اشاره به کلیپ‌های پخش شده از تیم رسانه‌ای امامی در فضای مجازی، بیان کرد: طی چند روز گذشته مطالبی منتشر شده که لازم است پاسخ دهم، در ابتدا این سئوال مطرح می‌شود که چگونه جلسات دادگاه از طرف برخی افراد ضبط می‌شود، برداشت از مستندات این است که امامی سکانس‌های نمایشنامه‌ای را که دیگران نوشته‌اند، اجرا می‌کند و آقایان دیگر آن را در قالب کلیپ بعد از دادگاه در فضای مجازی منتشر می‌کنند.
قهرمانی ادامه داد: در کجای کیفرخواست آمده است که امامی به خانم شیخی رشوه داده است که آنان در کلیپ آن را منتشر کرده‌اند، همچنین در این کلیپ آمده که امامی به توسلی رشوه داده است، در کجای کیفرخواست چنین کلمه‌ای وجود دارد و حتی سازمان بازرسی هم این را نگفته است.
نماینده دادستان گفت: آقای امامی شما درباره رشوه‌هایی که به زاهدی داده‌اید توضیح دهید. آقای امامی حرف‌هایی را به ما منتسب می‌کند و بعد می‌رود جواب حرف‌های انتسابی امامی به ما را در کلیپ می‌دهد.
نماینده دادستان ادامه داد: در ردیابی‌های پول متوجه شدیم که پول‌ها به حساب عاشوری رفته، بعد به ما می‌گویند شما می‌دانید عاشوری کیست؛ عاشوری هر که می‌خواهد باشد.
قهرمانی ادامه داد: وکیلی به نام محمودی‌زاد تمام کار‌های شرکت‌های متهم فرزان راد را انجام می‌داد و با هماهنگی برای همه شرکت‌ها ورشکستگی گرفته است. وقتی بازجویی کردیم چند شرکت معرفی کرد، یکی از همین شرکت‌ها پاک تجارت طوس است، اما در رابطه با اقدامات امامی و عاشوری هنوز کیفرخواستی صادر نکرده‌ایم و در حال بررسی موضوع هستیم.
نماینده دادستان گفت: آقای امامی وقتی که وارد بانک می‌شود یک دفعه زندگی اش زیر و رو می‌شود و اینکه من گفتم او رب فروش بوده مزاح نیست.
قاضی مسعودی مقام گفت: برخی از وکلا تفاوت میان دادگاه و دادسرا را نمی‌دانند و این بی سوادی محض است؛ وکلا اگر مستنداتی دارند ارائه دهند تا ما آن‌ها را مورد بررسی قرار دهیم.
وی ادامه داد: بسیاری از متهمان پرونده بانک سرمایه با یکدیگر مشارکت داشته‌اند و این مشارکت طرفینی بوده، یعنی اعم از هیئت مدیره و تسهیلات گیرنده‌ها و برخی از این تسهیلات گیرنده‌ها با یکدیگر هستند که در آرا ما آن را ذکر می‌کنیم و می‌گوییم که این مشارکت‌ها چگونه صورت می‌گیرد.
در ادامه جلسه دادگاه متهم مهدی محمدی در جایگاه قرار گرفت و پس از تفهیم اتهام اظهار کرد: تمام اتهامات را رد می‌کنم، من از سال ۸۰ و زمانی که بیست ساله بوده‌ام فعالیت اقتصادی خود را آغاز کردم و از همان ابتدا کار خرید و فروش اتومبیل را انجام داده‌ام.
متهم محمدی گفت: با توجه به مشتریانی که داشتم کار‌های جانبی دیگری از جمله ساخت و ساز یا خرید و فروش ساختمان را هم انجام می‌دادم.
وی درباره روند آشنایی خود با امامی اظهار کرد: سال ۹۱ از طریق فرزاد شفیعی با امامی آشنا شدم، آن زمان امامی کار بیزینسی و اقتصادی انجام می‌داد، اشرفی به من گفت که امامی حدود ۱۰ بنز می‌خواهد که آن‌ها را بفروشد و سپس من با مراجعه به دفتر امامی این خودرو‌ها را خریداری کردم و از آن روز آشنایی ما با امامی بیشتر شد.
وی ادامه داد: من تعدادی خودرو برای امامی می‌گرفتم.
قاضی مسعودی مقام پرسید: این خودرو‌ها برای چه کسی بوده است؟
متهم گفت: یک خودرو برای آقای محفوظی، یک خودرو برای همسر سابقش و چند خودرو برای تجهیز دفتر امامی تهیه کردم که تمام آن‌ها به نام آقای قادری یا آقای فرشاد صادقی بود.
وی ادامه داد: پس از آن من به دلیل آن که در شرف ازدواج بودم آپارتمان می‌خواستم و از امامی خواستم تا به من آپارتمانی را معرفی کند و آپارتمانی به مبلغ ۷۶۰ میلیون تومان خریدم.
متهم محمدی گفت: بعد از آن و به دلیل مراودات مالی که بنده و آقای امامی داشتم، او از من خواست تا مشتری برای فروش قیر به او معرفی کنم و بنده یکی از دوستانم را به او معرفی کردم و به عنوان واسطه میان معاملات آن‌ها قرار گرفتم.
وی افزود: سال ۹۳ آقای امامی از من خواست تا آپارتمان حدود ۳۰۰ متری برای او پیدا کنم که من آپارتمانی به مبلغ ۶ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان خریداری کردم که آقای امامی ۳۰درصد به صورت نقد و مابقی را طی سه چک به بنده پرداخت کرد.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۹، شماره 3944 ؛ 05 آذر 1399
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۹
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین