قیمت جدید بلوک سیمانی با توجه به افزایش قیمت سیمان

قیمت جدید بلوک سیمانی با توجه به افزایش قیمت سیمان

قیمت جدید بلوک سیمانی با توجه به افزایش قیمت سیمان
10 آبان 1399, 14:20 / کد خبر:742343
قیمت جدید بلوک سیمانی با توجه به افزایش قیمت سیمان روند صعودی داشته است. چالش اصلی ساختمان سازی در این روزهای نابسامانی قیمت ها، کمبود مصالح پایه یا افزایش هیجانی قیمت ها است.
قیمت جدید بلوک سیمانی با توجه به افزایش قیمت سیمان روند صعودی داشته است. چالش اصلی ساختمان سازی در این روزهای نابسامانی قیمت ها، کمبود مصالح پایه یا افزایش هیجانی قیمت ها است.
ماهانه شاهد افزایش قیمت مصالح پایه بلوک سازی نظیر، سیمان، پوکه معدنی، ماسه و... هستیم. علاوه بر این موارد، هزینه گزاف تعمیرات دستگاه های خط تولید، دستمزد کارگر و حمل و نقل نیز،
کارخانه های بلوک سازی را مجبور به افزایش  قیمت جدید بلوک سیمانی  در بازار کرده است.                                                                      

مصالح اصلی ساخت بلوک سیمانی:

قیمت جدید بلوک سیمانی با توجه به افزایش قیمت سیمان
بلوک سیمانی یکی از مصالح اصلی دیوارچینی در ساختمان سازی نوین می باشد.
مخصوصا بلوک سبک سیمانی، جدید ترین وپرکاربردترین نوع بلوک بتنی می باشد که ویژگی های برتر زیادی نسبت به بلوک های ساختمانی قدیمی، سفال و... دارد.
در واقع، در اکثر پروژه های ساختمانی با توصیه مهندسین ساختمان، به دلیل قیمت مناسب و کیقیت بالا، بصورت کاملا فراگیر و تثبیت شده از این محصول استفاده می کنند.
بلوک سبک سیمانی مخلوط سیمان، پوکه معدنی و آب است که در میکسر ملات تولید می شود و در دستگاه های اتوماتیک جدید تولید و پرس می شود، سپس به اتاق بخار جهت خشک شدن فرستاده می شود.
قطب تولید بلوک سبک، آذربایجان شرقی و تبریز می باشد. چرا که تقریبا 90% معادن پوکه معدنی کشور در خطه آذربایجان وحوالی تبریز قرار دارند،
پس،  خرید بلوک سیمانی سبک  عموما ازکارخانه های بلوک سازی منطقه آذربایجان شرقی در ایران انجام می شود.
ابتدا نیم نگاهی به روند افزایش قیمت مصالح پایه بلوک سیمانی از فروردین 1399 تا آبان 1399 بیندازیم. سپس لیست قیمت روز بلوک سیمانی را با توجه به نوسانات قیمت سیمان و ... مشاهده فرمایید.
 

روند افزایش قیمت سیمان از فروردین 99 تا آبان 99:

قیمت جدید بلوک سیمانی با توجه به افزایش قیمت سیمان
متاسفانه قیمت سیمان در سال جاری مکررا و هربار در حدود 30% افزایش داشته است.این روزها نیز سیمان علاوه بر افزایش قیمت، نایاب نیز شده است.به طوریکه روند افزایش قیمت سیمان،
از فروردین 99 تا آبان 99 ،  بلوک سازان را بی کار یا مجبور به افزایش حداقلی قیمت محصولات خود کرده است. چرا که بازار توان پذیرش بیش از این مقدار افزایش قیمت را ندارد.
قیمت یک تن سیمان بصورت عمده در فروردین سال جاری حدود 180000 تومان بود. اکنون در آبان ماه، قیمت هر تن سیمان عمده،به بیش از 450000 تومان رسیده است.
سیمان جز اولین و مهمترین مصالح پایه ساختمان سازی است، گرانی این ماده پرکاربرد، طبیعتا، تبعات جبران ناپذیر خواهد داشت.
 

روند افزایش قیمت پوکه معدنی از ابتدای سال جاری تا آبان ماه:

پوکه معدنی یکی از افزودنی های معدنی پرکاربرد در ساخت بلوک های سیمانی سبک می باشد که در سال های اخیر جایگزین ماسه در بلوک سیمانی سنگین شده است. معادن پوکه معدنی در کشور ما،
عمدتا در خطه آذربایجان و مخصوصا حوالی تبریز قرار دارند. به همین دلیل اکثر خریداران پوکه معدنی و بلوک سیمانی پوکه ای، ابتدا از فروشندگان این خطه قیمت می گیرند و معمولا خرید می کنند.
فروش این ماده معدنی سفید به صورت بار یک دستگاه می باشد، یعنی قیمت پوکه برای یک دستگاه شش چرخ، ده چرخ و تریلی محاسبه می شود. مقایسه افزایش قیمت پوکه معدنی در ابتدای سال جاری
و آبان ماه را در جدول زیر برای هردستگاه حمل، مشاهده فرمایید. قیمت ها به تومان می باشد.

قیمت پوکه معدنی

دستگاه حملقیمت پوکه معدنی در فروردین 99قیمت پوکه معدنی در آبان 99
یک سرویس تریلی6500001500000
یک سرویس کامیون ده چرخ300000700000
یک سرویس کامیون شش چرخ5000001100000
 

لیست قیمت بلوک سیمانی در فروردین 99:

لیست قیمت بلوک سیمانی زیر مربوط به نوع پرکاربرد بلوک سیمانی در بازار می باشد. بقیه انواع خاص رو میتونید از تولیدکنندگان خاص جویا شوید. قیمت های ارائه شده برحسب تومان می باشد.

لیست قیمت بلوک سیمانی در فروردین 99

نوع بلوک سیمانیقیمت بلوک
بلوک سبک 20 سانت1700
بلوک سبک 15 سانت2300
بلوک سبک 10 سانت1300
بلوک سبک 7 سانت1100
بلوک سنگین سیمانی1800
 

لیست قیمت جدید بلوک سیمانی در آبان 99:

 
لیست قیمت جدید بلوک سبک سیمانی ارائه شده مربوط به آبان ماه 99 می باشد. البته هنوز افزایش جدید قیمت سیمان بر محصولات اعمال نشده است. قیمت ها بر حسب تومان می باشند.

لیست قیمت بلوک سیمانی در آبان 99

نوع بلوک سیمانیقیمت بلوک
بلوک سبک 20 سانت3000
بلوک سبک 15 سانت4000
بلوک سبک 10 سانت2500
بلوک سبک 7 سانت2200
بلوک سنگین سیمانی3000
 
همان طور که مشاهده می فرمایید، بدون احتساب افزایش هزینه دستمزد کارگر و هزینه های جانبی خط تولید که با توجه به تورم شدید قیمت قطعات، سرسام آور است، قیمت بلوک سیمانی نهایت دو برابر شده است.
کارخانه بلوک سازی بتن آلوکا، تولید کننده انواع بلوک سبک سیمانی پوکه ای و دارای نشان استاندارد ایران در شهر تبریز واقع می باشد. این مجموعه، محصولات بلوک سیمانی خود را با دستگاه های تمام اتوماتیک و
طبق دانش روز بصورت عمده و در تیراژ بالا تولید می کند و با ضمانت تحویل بار سالم، در اختیار مشتریان و انبوه سازان گرامی در تمامی شهرهای ایران قرار می دهد.
اگر قصد خرید بلوک سبک سیمانی را دارید می توانید به آدرس اینترنتی https://www.betonaloka.com مراجعه فرمایید.
 
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۹، شماره 3944 ؛ 05 آذر 1399
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۹
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین