محدودیت‌های شدید کرونایی در ۸۹ شهرستان کشور

سخنگوی ستاد ملی کرونا:

محدودیت‌های شدید کرونایی در ۸۹ شهرستان کشور

محدودیت‌های شدید کرونایی در ۸۹ شهرستان کشور
10 آبان 1399, 14:22 / کد خبر:742344
رییسی از محدودیت شدید کرونایی در ۸۹ شهرستان کشور خبر داد.
علیرضا رییسی سخنگوی ستاد ملی کرونا با اعلام مصوبات ستاد ملی کرونا اظهار کرد:امروز چهل و دومین جلسه ستاد مقابله با کرونا با حضور رییس جمهور برگزار شد و این جله مصوباتی داشت و رئیس جمهور رهنمودهای مقام معظم رهبری را مرور کردند و گزارش های مختلفی داده شد و ارزبابی رعایت دستورالعمل های بهداشتی عنوان شد و در رابطه با قرارگاه عملیاتی ستاد میل مقابله با کرونا بحث هایی صورت گرفت.

رییسی گفت: هفته گذشته ۴۳ شهرستان در وضعیت بحرانی قرار گرفته بودند و در این شهرستان‌ها محدودیت گروه‌های شغلی ۲، ۳ و ۴ ایجاد شده بود و این محدودیت ها به مدت یک هفته تمدید شد.
سخنگوی ستاد ملی کرونا ادامه داد: با توجه به اینکه الگوی بیماری در استان تهران و البرز مشابه یکدیگر است و مراوادات زیادی بین این دو استان صورت می گیرد، مقرر شد از این پس مصوبات تهران در استان البرز هم اعمال شود.
رییسی بیان کرد: بحث مراقبت الکترونیک بیماران کرونایی به تصویب رسید و خدمات مراقبتی با کمک وزارت ارتباطات صورت خواهد گرفت و جهت تجمیع اطلاعات همه مراکز بهداشتی، درمانی، تشخیصی و خدمات سلامت در بخش خصوصی، عمومی و عمومی غیر دولتی مکلف هستند اطلاعات بیماران کرونایی و مشکوک کرونایی را در اختیار وزارت بهداشت قرار دهند.
او از محدودیت‌های جدید کرونایی ۱۰ روزه در ۲۵ مرکز استان جدید خبر داد و گفت: محدودیت‌های گروه‌های شغلی ۳ و ۴ در مراکز استان‌هایی شامل تهران، البرز، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، خراسان شمالی، آذربایجان غربی،آذربایجان شرقی، فارس، خوزستان، کردستان، اصفهان، قم، مرکزی،  اردبیل، کرمانشاه، بوشهر، هرمزگان، یزد، لرستان،  ایلام، چهارمحال، همدان، زنجان، سمنان و کرمان  اعمال می‌شود.
 رییسی بیان کرد: همچنین بر اساس تصمیمات اتخاذ شده در جلسه امروز، ۴۶ شهرستان جدید نیز به مدت یک هفته شامل محدودیتهای گروه شغلی دو، سه و چهار شدند و این محدودیتها با توجه به شرایط استانها قابل تمدید است. در مجموع ۸۹ شهرستان فعلا دچار محدودیت در رده های شغلی دو، سه و چهار هستند.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه ۶ آذر ۱۳۹۹، شماره 3945 ؛ 06 آذر 1399
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه ۶ آذر ۱۳۹۹
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین