پایان یک انتظار طولانی
0 -

زنگ آغاز لیگ نوزدهم از امروز به صدا درمی‌آید

پایان یک انتظار طولانی

پایان یک انتظار طولانی
31 مرداد 1398, 09:28 / کد خبر:74235
سرانجام پس از کش‌وقوس فراوان و ابهام‌های گوناگونی که پیرامون برگزاری لیگ نوزدهم وجود داشت از امروز چرخ این دوره از رقابت‌ها دوباره به گردش درمی‌آید

امیرحسین احتشامی-اصفهان امروز: لیگی که قرار بود در همان روزهای ابتدایی مردادماه آغاز شود اما سازمان لیگ با پیش کشیدن بحث استانداردسازی ورزشگاه برگزاری مسابقات را به تعویق انداخت تا 16 باشگاه حاضر در لیگ، زمان موردنیاز را در ورزشگاه‌ها اعمال کنند. اتفاق که به نظر می‌رسد کم‌وبیش در برخی از استادیوم‌های افتاده و برخی دیگر از ورزشگاه‌ها هنوز به مرحله نهایی نرسیده است. بر این اساس سازمان لیگ ترجیح داد تا رقابت‌ها را از سی و یکم مردادماه کلید زده و مسابقه تیم‌هایی که هنوز استادیوم‌هایشان آماده نیست را در شهرهای یا استان‌های همجوار برگزار کند. البته هنوز هم به‌طور کامل مشخص نشده که کدام‌یک از استادیوم‌ها شرایط برگزاری مسابقه را پیداکرده‌اند و دیگر ورزشگاه‌ها چه شرایطی دارند. در این میان دو تیم اصفهانی یعنی سپاهان و ذوب‌آهن هم کوشیدند تا استادیوم‌های نقش‌جهان و فولادشهر را به شرایط برگزاری موردنظر سازمان لیگ نزدیک کنند. اتفاقی که ظاهرا برای ورزشگاه نقش‌جهان افتاده است اما فولادشهر شرایط پر ابهامی داد. البته سپاهانی‌ها هفته نخست باید در استادیوم شهید مهدوی بوشهر با شاهین روبرو شوند و بازی هفته نخست آن‌ها خارج از اصفهان برگزار خواهد شد. ذوبی‌ها هم در ورزشگاه فولادشهر پذیرای سایپا خواهند بود هرچند ابهام‌هایی پیرامون شرایط ورزشگاه اختصاصی این تیم وجود دارد.

میهمانی خارج از خانه سپاهان در بوشهر

تیم فوتبال سپاهان فردا شب در حالی به مصاف شاهین بوشهر می‌رود که برای شروعی پرقدرت در لیگ نوزدهم از ماه قبل نقشه کشیده است. طلایی پوشان اصفهانی که لیگ هجدهم را با کسب عنوان نایب‌قهرمانی به پایان رساندند و گوی رقابت برای قهرمانی را به رقیب آماده‌تری همچون پرسپولیس واگذار کردن این بار با تجدیدقوا و سازوبرگ مناسب به میدان آمده‌اند. سپاهانی‌ها که همچنان با سکان‌داری امیر قلعه‌نویی به کارشان ادامه می‌دهند با خریدهای مناسب و ترمیم نقاط ضعف، می‌خواهند پروژه نیمه‌تمام فصل گذشته را به سرانجام برسانند و هیچ‌چیز برای آن‌ها از یک شروع بی‌نقص بااهمیت‌تر نیست. شروعی که می‌تواند اعلام جنگی به سایر رقیبان نیز تلقی شود. کسب سه امتیاز بازی با شاهین بوشهر برای سپاهان جدا از ثبت نخستین پیروزی فصل، خط و نشانی نیز برای مدعیان قهرمانی دیگری همچون پرسپولیس، استقلال و تراکتورسازی خواهد بود. این پیروزی اگر بی‌حرف و حدیث هم باشد بهترین شرایط را برای شاگردان امیر قلعه‌نویی فراهم خواهد کرد تا باروحیه‌ای دوچندان لیگ را ادامه دهند. البته حریف امشب سپاهانی‌ها هم هرچند فصل پیش در لیگ دسته یک به میدان می‌رفت و این فصل تازه حال و هوای لیگ برتر را تجربه می‌کند بااین‌وجود در خانه تیم دست‌وپابسته‌ای نخواهد بود. تیمی که فصل پیش در لیگ یک خوش درخشید و پس از سال‌ها توانست سهمیه لیگ دسته برتر را برای بوشهری‌ها به دست آورد. حالا شاهینی‌ها می‌خواهند با هدایت مربی جاه‌طلبی چون عبدا.. ویسی در لیگ نوزدهم برای خودشان اعتباری کسب کنند و تا آخرین حد توان با حریفان بجنگند که همین موضوع ممکن کار را تا حدودی برای نماینده زرد پوش اصفهان دشوار کند.

ذوبی تنها به شکست ساپیا می‌اندیشند

تیم فوتبال ذوب‌آهن پس‌ازاین که در مرحله یک‌هشتم نهایی لیگ قهرمانان مقابل الاتحاد عربستان در دو بازی رفت‌وبرگشت مغلوب شد و با این رقابت خداحافظی کرد با تمام قوا به لیگ برتر وارد خواهد شد. در حال حاضر هم به نظر می‌رسد ذوبی‌ها شرایط بهتری نسبت به 15 تیم دیگر لیگ برتر داشته باشند چراکه آن‌ها تا همین 16 روز پیش درگیر لیگ قهرمانان بودند و از شرایط رقابت‌های رسمی دور نشده‌اند. ذوبی‌ها در فصل جاری چند ستاره تاثیرگذار خودشان را ازدست‌داده‌اند و نتوانستند جانشین‌های شایسته‌ای برای آن‌ها پیدا کنند. ازجمله این ستاره‌ها رشید مظاهری بود که جای خالی او در بازی مقابل الاتحاد به‌شدت احساس شد. محمدرضا حسینی و اوساگوآنا هم ازجمله دیگر ستاره‌های ذوب‌آهن در لیگ هجدهم به شمار می‌رفتند که بازیکنان جانشین باید جای خالی آن‌ها را پر کنند. با این شرایط شاگردان منصوریان پای به لیگ نوزدهم خواهند گذاشت تا بلکه از همان ابتدای فصل خودشان را در قامت یک مدعی قهرمانی و یا کسب سهمیه نشان دهند. فصل پیش هم ذوبی‌ها در نیم‌فصل دوم نتایج خیره‌کننده‌ای به دست آوردند و حتی عنوان بهترین تیم نیمه دوم لیگ را هم‌کسب کردند اما به دلیل نتایج ضعیف نیم‌فصل نخست رتبه‌ای بهتری از ششمی جدول به آن‌ها نرسید. این تجربه تلخ می‌تواند برای نماینده سبزپوش اصفهانی درس عبرتی باشد که دیگر امتیازهای سرنوشت‌ساز هفته‌های ابتدایی لیگ را از دست ندهند. بر این اساس بازی امشب ذوبی‌ها با سایپا هم نبردی برای کسب سه امتیاز خواهد بود و در این میان شاگردان منصوریان، طمع بیشتری برای کسب امتیاز کامل این بازی و یک شروع امیدوارکننده خواهند داشت.

ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۸، شماره 3610 ؛ 27 شهریور 1398
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۸
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین