هنر، در خدمتِ کودکان کار
0 -

هنر، در خدمتِ کودکان کار

هنر، در خدمتِ کودکان کار
31 مرداد 1398, 18:55 / کد خبر:74263
موزه هنرهای معاصر اصفهان شب گذشته، برای نخستین بار میزبان نمایشگاه و حراج آثار هنری «رویای کودکان» در حمایت از تحصیل، سلامتی و بیمه عمر کودکان کار بود.
مدیر موزه هنرهای معاصر اصفهان در گفت و گو با ایسنا-منطقه اصفهان، اظهار کرد: بنای موزه هنرهای معاصر بر این است که در عین احترام به هنرهای دیگر، به هنر معاصر بپردازد و یکی از رفتارهای حرفه ای این حوزه، برپایی نمایشگاه هایی برای حراج آثار هنری است.
مهدی تمیزی ادامه داد: نخستین حراج آثار هنری اصفهان، 30 مرداد ماه در این موزه رقم خورد تا در آن، آثاری که به معاونت اجتماعی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان تعلق داشت به فروش گذاشته شود و خوشبختانه شب گذشته، بیش از 80 قطعه اثر نیز به نفع کودکان کار در این حراجی به فروش رسید.
وی افزود: اساس این حراجی بر رفتار خیرخواهانه بوده، به این شکل که 25 درصد از عواید فروش آثار به هنرمند و 75 درصد آن به حمایت از کودکان نیازمند به ویژه کودکان کار اختصاص یافته و شهرداری اصفهان به عنوان برگزار کننده این رویداد هیچ انتفاعی از آن نبرده است.
تمیزی خاطر نشان کرد: سایر آثاری که در حراجی به فروش نرسیده، بعد از پلاک شدن به مراکز و نهادهای مرتبط با کودکان نیازمند اهدا خواهد شد.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۸، شماره 3611 ؛ 28 شهریور 1398
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۸
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین