کیفیت آموزش پزشکی را فدای کمیت نمیکنیم
0 -

رئیس سازمان نظام پزشکی کشور در جمع پزشکان استان اصفهان مطرح کرد؛

کیفیت آموزش پزشکی را فدای کمیت نمیکنیم

کیفیت آموزش پزشکی را فدای کمیت نمیکنیم
1 شهریور 1398, 17:32 / کد خبر:74304
رئیس سازمان نظام پزشکی کشور در آئین گرامیداشت روز پزشک در اصفهان گفت: خیمه و استواری هر جامعه ای بر اساس دو ستون سلامت و امنیت قرار دارد.

اصفهان امروز: رئیس سازمان نظام پزشکی کشور در آئین گرامیداشت روز پزشک در اصفهان گفت: خیمه و استواری هر جامعه ای بر اساس دو ستون سلامت و امنیت قرار دارد. به گفته محمدرضا ظفرقندی بهداشت و سلامت جامعه به عهده پزشکان است و این موضوع اهمیت و ضرورت این حرفه را به نمایش می گذارد. او با بیان اینکه یک پزشک در شرایط حساس باید برای حفظ جان یک فرد تصمیم گیری کند اظهار کرد: بدون ششک کمتر رشته ای با چنین حجم حساسیت وجود دارد از سوی دیگر پزشکان در شرایط فعلی زمان زیادی مشغول به فعالیت هستند و این موضوع می تواند بر کیفیت عملکرد آنها اثرگذار باشد. ظفرقندی تاکید کرد: در روز پزششک باید چاش ها و مشکلات این حرفه مورد ارزیابی و کنکاش قرار گیرد و در راستای بهبود اوضاع اقدامات لازم صورت گیرد. رئیس سازمان نظام پزشکی کشور با انتقاد از اینکه چندی است در مورد افزایش دوبرابری پذیرش دانشگاه علوم پزشکی صحبت هایی مطرح می شود گفت: باید بپذیریم که پزشکی جدایی از سایر رشته ها است چرا که با سلامتی افراد جامعه ارتباط تنگاتنگ دارد و زمینه آزمون و خطا نیست. او تصریح کرد: هیچگاه اجازه نخواهیم داد که کیفیت در این حوزه فدای کمیت شود. ظفرقندی خاطرنشان کرد: برخی مواقع شاهد تصمیمات و برنامه ریزی های عجولانه هستیم که این موضوع آسیب های زیادی را به دنیال دارد و صدمات آن را جامعه خواهد دید. او اضافه کرد: در روزهای گذشته حجم زیادی از اتهامات به سمت جامعه پپزشکی در زمینه پرداخت مالیات روانه بوده که هیچ مبنا و ریشه علمی و آماری ندارد. ظفرقندی توضیح داد: باید در درون جامعه پزشکی پالایش صورت گیرد و خود پزشکان با تخلفات برخورد کنند تا دیگر شاهد چنین وقایعی نباشیم. 80 درصد خدمات جامعه پزشکی در بخش دولتی انجام می شود و مابقی در بخش خصوصی این در الی است که طبق اظهار ماموران مالیات در بخش خصوصی بیش از 90 درصد پرونده مالیاتی شفاف دارند. او تاکید کرد: بزرگترین آفت امروز در جامعه پزشکی تهدید سرمایه اجتماعی این قشر است اساس کار سلامت اعتماد بین پزشک و مردم است که باید حفظ شود.

افزایش ظرفیت پذیرش دانشگاه علوم پزشکی فرآیند یادگیری را مختل می کند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان نیز در این مراسم با اشاره به اینکه بالاترین دارایی مردم سلامت و زندگی است که ارتباط تنگاتنگی با جامعه پزشکی دارد گفت: تنها به همین یک دلیل می توان ادعا کرد که پزشکان یکی از بالاترین جایگاه ها را در جامعه دارا هستند. طاهره چنگیز اذعان کرد: تعیین علم و مهارت در نظام پزشکی نیازمند حداقل هایی از نسبت معلم، فضای آموزشی و فراغت اساتید است و در این شرایط اضافه کردن ظرفیت دانشگاه علوم پزشکی در فرآیند یادگیری آسیب وارد می کند. او در ادامه مقایسه افزایش پذیرش در سال 67 با امسال را امری غیر کارشناسانه دانست. چنگیز خواستار ورود پزشکان حتب در شرایط سخت اقتصادی امروز به بیمارستان های دولتی شد عنوان کرد:  اورژانس های بیمارستان ها نباید خالی بماند پزشکان با توجه به شرایط اقتصادی این موضوع را در اولویت قرار دهند و تامین نیروی حداقلی بیمارستان های دولتی شهرستان ها را در نظر داشته باشید تا مبادا بیماری به دلیل نبود پزشک متخصص سختی دوچندانی را متحمل شود.

تفاهم با سازمان های بیمه گر برای کاهش مشکلات اقتصادی دانشگاه علوم پزشکی

استاندار اصفهان با تبریک روز پزشک به پرچمداران سلامتی در جامعه گفت: با توجه به اینکه در شرایط تحریم قرار داریم پزشکان نیز با مشکلات زیادی روبرو هستند و باید این وضعیت و تلاش مجاهدانه پزشکان را ارج نهاد. عباس رضایی با بیان اینکه پزشکان در تمام عرصه ها حضور فعال و مستمر داشته اند بیان داشت: حتی در موضوع سیل بهار سال جاری حضور پیشگامانه پزشکان به صورت فیزیکی و مالی جای بسیار تقدیر داشت. او تاکید کرد: پیگیری هایی که با سازمان های بیمه گر صورت گرفته مبلغ قابل توجهی به حساب دانشگاه های علوم پزشکی کشور واریز شد و تلاش خواهیم کرد مسائل مالی به صورت کامل حل شود .

ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۸، شماره 3610 ؛ 27 شهریور 1398
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۸
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین