نقش خانه‌های مسافر در رونق گردشگری
0 -

نقش خانه‌های مسافر در رونق گردشگری

نقش خانه‌های مسافر در رونق گردشگری
2 شهریور 1398, 15:30 / کد خبر:74338
ااز آنجایی كه ساخت یك هتل گردشگری از مرحله دریافت مجوز تا بهره‌برداری آن نیازمند صرف چندین سال زمان است، ایجاد خانه‌های مسافر را باید فرصتی در راستای پاسخگویی به نیاز اقامتی گردشگران در کوتاه‌مدت دانست.
به گزارش ایسنا-منطقه اصفهان در چادگان، شهرستان چادگان با داشتن ظرفیت‌ها و آثار طبیعی زیبا و وجود بیش از ۶۰ روستا، مسیر تردد و حضور گردشگران فراوانی از اقصی نقاط کشور و چه بسا خارج از کشور است.

به گفته كارشناسان اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چادگان، آثار تاریخی و فرهنگی بسیاری در چادگان وجود دارد كه تعدادی از آن‌ها همچون آرامگاه کاوه آهنگر، پل تاریخی اورگان و ... ثبت ملی شده اند. 


خانه‌های مسافر در چادگان ساماندهی می‌شود 

نورالله عبداللهی- سرپرست اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری چادگان در خصوص خانه‌های مسافر، گفت: برای ساماندهی اماكن اقامتی در ایام حضور مسافر در شهرستان، خانه‌های مسافری ساماندهی می شود.

وی افزود: با پیگیری‌های صورت گرفته و با هدف ساماندهی اماكن اقامتی و فراهم‌سازی بستر سفر ارزان قیمت، شهرستان چادگان به جمع شهرستان‌هایی که دارای مجوز راه‌اندازی خانه‌های مسافری است پیوست.

سرپرست اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چادگان هدف از این طرح را ساماندهی خانه‌های  مسافری در روزهای پر تردد مسافران در چادگان عنوان و اظهار کرد: در نخستین گام از راه‌اندازی این طرح با فراخوان عمومی، متقاضیان ایجاد این خانه‌ها شناسایی شده‌اند و تا کنون بیش از ۸۰ مورد آن‌ها فعال شده‌اند.

عبداللهی افزود: در مرحله بعد با احراز شرایط متقاضیان، توسط این اداره كل، نسبت به درجه بندی، نرخ‌گذاری و ثبت در سیستم رزرواسیون در نظر گرفته شده اقدام خواهد شد.

وی ادامه داد: در مرحله نخست، این طرح در شهر چادگان، رزوه و سپس در روستاهای حاشیه زاینده‌رود اجرا می‌شود و پروانه بهره‌برداری صادر شده توسط اداره موقت بوده و صرفا برای ایام پیك مسافرت ها به شهرستان خواهد بود.

سرپرست اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چادگان، افزود: بیش از ۳۰۰۰ واحد اقامتی از جمله ویلا، مهمان‌پذیر، اقامتگاه بوم گردی، سفره خانه‌های سنتی و مجتمع‌های خدماتی بین‌راهی در چادگان وجود دارد كه به مسافران خدمات لازم را ارائه می‌دهند.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز یکشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۸، شماره 3613 ؛ 31 شهریور 1398
روزنامه اصفهان امروز یکشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۸
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین