هاشمی: آقای روحانی تهران را تعطیل کنید/ روحانی: مخالف نیستم!

هاشمی: آقای روحانی تهران را تعطیل کنید/ روحانی: مخالف نیستم!

هاشمی: آقای روحانی تهران را تعطیل کنید/ روحانی: مخالف نیستم!
25 آبان 1399, 11:05 / کد خبر:743613
درحالی که کرونا در تهران بیشترین آمار فوتی و ابتلا را به خود اختصاص داده اما مشخص نیست چه کسی مخالف تعطیلی ۲ هفته‌ای است آن هم در حالی که متخصصان و مسؤولان وزارت بهداشت و حتی استاندار و رئیس شورای شهر تهران موافق تعطیلی هستند!
در هفته جاری موضوع تعطیلی و یا عدم تعطیلی تهران که بیشترین ابتلا و فوتی روزانه ناشی از کرونا را به خود اختصاص داده به صدر اخبار تبدیل شده است؛ طوری که شب گذشته محمود واعظی رئیس دفتر رئیس‌جمهور نیز به آن واکنش نشان داد.
روز گذشته جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا تشکیل جلسه داد و بسیاری بر این باور بودند که در جریان این جلسه تصمیم مهمی در زمینه تعطیلی تهران گرفته می‌شود و رئیس‌جمهور که به عنوان رئیس جلسه سخنرانی ‌اش به صورت زنده از تلویزیون نیز پخش می‌شد، این خبر را اعلام کند.
با پایان جلسه و پایان سخنان رئیس‌جمهور، مشخص شد که ستاد ملی کرونا در این زمینه تصمیمی نگرفته است و تنها قرار بر اعلام محدودیت‌های جدید آن هم از روز شنبه هفته آینده شد.
پس از آن بود که سیر انتقادها به رئیس‌جمهور بیشتر شد و رسانه‌های وی را تنها فرد مخالف تعطیلی تهران اعلام کردند اما ساعاتی بعد محمود واعظی رئیس دفتر رئیس‌جمهور اعلام کرد که روحانی مخالف تعطیلی تهران نیست و مطرح کردن این موضوع به دلایلی سیاسی است؛ اظهارات آقای واعظی درباره عدم مخالفت رئیس‌جمهور با تعطیلی تهران در حالی است که پیش‌تر برخی از نمایندگان تهران تصریح کرده بودند که نظر ستاد ملی مقابله با کرونا و وزیر بهداشت بر تعطیلی تهران است اما به ادعای آنها، آقای رئیس‌جمهور مخالفت است. چندی بعد، برخی گفتند که آقای محسنی‌بند پی استاندار تهران با تعطیلی مخالف است که این خبر را توسط استانداری تهران و به نقل از برخی نمایندگان تکذیب شد.
این در حالی است که امروز محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران برای بار چندم از رئیس‌جمهور درخواست تعطیلی تهران را کرده است. او گفته:‌ این تعطیلی با توجه به شرایط، نیاز مهمی است و از رئیس جمهور خواستار اجرای آن هستیم.
 حالا مشخص نیست در ستاد ملی مبارزه با کرونا که تصمیم آخر را رئیس‌جمهور اتخاذ می‌کند چه کسی مخالف تعطیلی است و شاید بهتر باشد در این زمینه سخنگوی ستاد ملی مبارزه با کرونا درباره آن شفاف‌ا‌سازی کند. مسئله مهم و اساسی این است که چرا علی‌رغم آنکه، استاندار تهران، ستاد ملی مقابله با کرونا، وزیر بهداشت، اعضای کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا و نمایندگان و اعضای کمیسیون بهداشت مجلس همراه با متخصیص حوزه بهداشت و درمان اصرار تعطیلی دارند و به گفته رئیس‌دفتر رئیس‌جمهور، آقای روحانی هم مخالف نیست، چرا تعطیلی اجرا نمی‌شود؟ و مشخصا مخالفت کیست که کسی او را نمی‌شناسد؟
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز یکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹، شماره 3994 ؛ 05 بهمن 1399
روزنامه اصفهان امروز  یکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین