«جلوه‌گاه امید» برگزیدگان خود را شناخت

«جلوه‌گاه امید» برگزیدگان خود را شناخت

«جلوه‌گاه امید» برگزیدگان خود را شناخت
4 شهریور 1398, 10:00 / کد خبر:74415
مراسم اختتامیه بخش «جلوه‌گاه امید» سی‌ و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم کودک و نوجوان در ششمین روز برگزاری این جشنواره برگزار شد.

به گزارش خبر گزاری تسنیم از اصفهان، پردیس سینمایی ساحل اصفهان در ششمین روز از اکران فیلم‌های سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم کودک و نوجوان نیز از ساعت 16 و در بخش‌های مسابقه سینمای بین‌الملل 2، مسابقه سینمای بین‌الملل 1 و مسابقه سینمای ایران به استقبال پروانه‌ها و مردم اصفهان رفت.

پردیس سینمایی چهارباغ هم همانند روزهای گذشته از ساعت 10 صبح و در بخش‌های مسابقه سینمای ایران ویژه توان‌خواهان، مسابقه پویانمایی بین‌الملل 1، مسابقه سینمای ایران و مسابقه پویانمایی بین‌الملل 2 به اکران‌ فیلم‌ها پرداخت.

سینما بهمن نیز در روزهای اکران سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم کودک و نوجوان به نمایش مسابقه آثار داستانی ایران، گزیده‌های مسابقه‌های بین‌الملل و مسابقه سینمای ایران پرداخت.

پردیس ساحل با پخش فیلم‌‌های کوتاه «اینجا هستی» و «آلوهای وحشی»، «مایا» و «هم‌کلاسی» و همچنین فیلم‌های «چاسکیت»، «راز تپه سبز» و «قطار آن شب» همراه بود که استقبال خوبی از فیلم «قطار آن شب» به عمل آمد و تنها تعداد انگشت شماری صندلی خالی در اکران این فیلم باقی مانده بود.

فیلم‌های «اقیانوس پشت پنجره» ویژه توان خواهان، «بچه محل‌ها»، «دره فانوس‌ها»، «مجموعه وب سری5»، «بیست و سه نفر» و پویانمایی «فرمانروای آب» در پردیس چهارباغ و همچنین فیلم‌های «فرزند زمین»، «ماجراهای پت و مت»، «چندش» و «تورنا2» در سینمای بهمن اکران شدند.

بازیگر نقش نصیر در فیلم منطقه پرواز ممنوع به سینمای کودک و نوجوان در ایران اشاره و بیان کرد: در سینمای ایران به کودک بیشتر از نوجوان پرداخته می‌شود. نوجوانان یا باید فیلم‌های کودک تماشا کنند و یا فیلم‌های در محدوده سنی بزرگسالان؛ به همین دلیل در این فیلم به دنبال آن بودیم که نقش نوجوانان را در سینما پررنگ کنیم.

وی درباره این‌که چه عواملی سبب شده تا فیلم منطقه پرواز ممنوع با چنین استقبالی موجه شوند، گفت: تبلیغات گسترده و انتخاب موضوع بر استقبال مخاطبان از این فیلم بسیار موثر بوده است.

آئین اختتامیه جلوه‌گاه امید به عنوان یکی از بخش‌های جانبی سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم کودک و نوجوان نیز برگزار شد.

رئیس سازمان سینمایی کشور پیرامون آئین اختتامیه جلوه‌گاه امید تصریح کرد: این جلسه در جهت قدردانی از نهادهایی بود که به این تفکر و جشنواره کمک می‌کنند، خوشبختانه امسال شاهد حمایت‌های بیشتری بودیم و امید است که این استقبال به مرور بیشتر شود.

حسین انتظامی افزود: از همه کسانی که در این حوزه و حمایت از آن تلاش می‌کنند آروزی توفیق کرده و از تمامی فعالان تقدیر و تشکر می‌کنم.

برگزیدگان این بخش به شرح زیر معرفی شدند:

*فیلم برگزیده از نگاه اداره بهزیستی استان اصفهان: «قطار آن شب» به کارگردانی حمیدرضا قطبی.

*فیلم برگزیده از نگاه معاونت شهرسازی و معماری شهرداری اصفهان: «اقیانوس پشت پنجره» به کارگردانی بابک نبی‌زاده.

*برگزیدگان از نگاه پویش مردمی ترافیک شهر اصفهان: حسن اکلیلی (بازیگر فیلم هشتگ دوچرخه باز) به دلیل نمایش فرهنگ اصفهانی و تلاش در راه توسعه فرهنگ دوچرخه سواری

محمد آزادی (بازیگر فیلم اقیانوس پشت پنجره) به تلاش برای القای حس خوب دوستی با دوچرخه و بیان هنرمندانه دغدغه های اجتماعی

مصطفی نظری‌زاده (کارگردان فیلم هشتگ دوچرخه باز) به دلیل تلاش در راه توسعه فرهنگ دوچرخه سواری و نمایش بعد مثبت کمپین ها در فضای مجازی

حامد بامروت نژاد (تهیه‌کننده فیلم سینمایی منطقه پرواز ممنوع) به دلیل تلاش در راه توسعه فرهنگ توجه به محیط زیست و تشویق جامعه به فعالیت در راستای مسئولیت اجتماعی

مرتضی حسینی (بازیگر و هنرمند) به پاس دو دهه تلاش در توسعه فرهنگ حمل و نقل پاک با بازی در فیلم هایی مانند «قصه‌های مجید» و «سوم شخص غایب»

*فیلم برگزیده از نگاه انجمن علمی عرفان اسلامی: «23 نفر» به کارگردانی مهدی جعفری.

*آثار برگزیده از نگاه دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم: «23 نفر» به کارگردانی مهدی جعفری، «منطقه پرواز ممنوع» به کارگردانی امیر داسارگر.

*فیلم برگزیده از نگاه انجمن تخصصی کودک و رسانه: فیلم «سرخابی» به کارگردانی مرتضی آسمانی و انیمیشن «فرفره» به کارگردانی شیوا منفرد.

*فیلم برگزیده از نگاه موسسه بنیاد آرت پوزت، پخش فیلم در حوزه بین الملل: انیمیشن «این سو و آن سو» به تهیه کنندگی لیدا فضلی، مهدی جعفری برای نویسندگی فیلم «23 نفر».

*فیلم برگزیده از نگاه انجمن فیلم کوتاه ایران: «پسر دریا» به کارگردانی عباس جلالی یکتا.

*مرجع ملی کنوانسیون‌ حقوق کودک وزارت دادگستری: «قطار آن‌ شب» به کارگردانی حمیدرضا قطبی و «اقیانوس پشت پنجره» به کارگردانی بابک نبی‌زاده.

در ساعت 20:45 نیز سالن نصف جهان با نمایش فیلم کوتاه «هم‌کلاسی» به کارگردانی مجتبی حیدری همراه بود و در آخرین اکران نیز فیلم «قطار آن شب» به کارگردانی حمیدرضا قطبی با استقبال گسترده مردم، داوران و خبرنگاران کودک و نوجوان، اصحاب رسانه و غیره همراه بود به گونه‌ای که تنها تعداد انگشت شماری صندلی خالی در سالن وجود داشت.

«قطار آن شب» داستان معلمی است که یکی از شاگردانش مادر خود را از دست داده است و تلاش می‌کند تا پدرش را با معلمش آشنا کند. معلم از شاگردانش میخواهد تا پایان سرنوشت این آشنایی را رقم بزنند.

ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹، شماره 3834 ؛ 21 تیر 1399
روزنامه اصفهان امروز  شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین