ریزش مو؛ عارضه ناشی از استرس کرونا

ریزش مو؛ عارضه ناشی از استرس کرونا

ریزش مو؛ عارضه ناشی از استرس کرونا
2 آذر 1399, 11:34 / کد خبر:744248
استرس ناشی از همه گیری بیماری کرونا باعث بروز مشکلات زیادی از جمله ریزش موها می‌شود.

ریزش موی ناشی از استرس معمولاً سه ماه پس از وقوع رویداد استرس‌زا رخ می‌دهد. متخصصان هنوز دلیل این مشکل را نمی‌دانند، اما به نظر می‌رسد که استرس باعث می‌شود چرخه رشد مو غیر فعال شده و در نهایت ریشه مو ضعیف شود یا از بین برود و فرد در معرض ریزش مو قرار گیرد. زمانی که دچار این مشکل شدید، بهتر است به یک پزشک مراجعه کنید تا احتمال ابتلا به اختلالات تیروئید و کم خونی بررسی شود.

در صورتی که استرس باعث ریزش مو شده باشد، مصرف مکمل‌های ریزش مو و گذشت زمان می‌تواند موثر واقع شود. علاوه بر این زمانی که میزان استرس فرد کاهش پیدا کند، ریزش مو به صورت خود به خود متوقف می‌شود و از آنجا که فولیکول‌های مو هنوز فعال و سالم است، موهای از دست رفته دوباره رشد می‌کند.

با گسترش شیوع ویروس کرونا، افراد زیادی به مشکلات پوستی ناشی از شستن بیش از حد دست‌ها و استرس مبتلا شدند. بنابراین می‌توان گفت که استرس علاوه بر ریزش مو، می‌تواند باعث بروز آکنه، شوره و اگزما شود. افراد مسن که نسبت به بیماری کرونا آسیب‌پذیرتر بوده و نگران وضعیت سلامت خود هستند، بیشتر از دیگران در معرض ابتلا به مشکلات پوست و مو قرار می‌گیرند.

به منظور درمان اگزما می‌توان از دوش‌های کوتاه و ولرم ۱۰ دقیقه‌ای یا کمتر استفاده کرد. البته زیاده‌روی در این کار جایز نیست، زیرا اگر پوست فرد واقعاً خشک باشد، حتی صابون ملایم نیز روغن‌های طبیعی روی پوست را از بین می‌برد.

ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز یکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۹، شماره 3947 ؛ 09 آذر 1399
روزنامه اصفهان امروز یکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۹
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین