احتمال کاهش مرگ‌‌ومیرهای کرونایی در پی تعطیلی ۲ هفته‌‌ای تهران

احتمال کاهش مرگ‌‌ومیرهای کرونایی در پی تعطیلی ۲ هفته‌‌ای تهران

احتمال کاهش مرگ‌‌ومیرهای کرونایی در پی تعطیلی ۲ هفته‌‌ای تهران
2 آذر 1399, 14:09 / کد خبر:744288
معاون درمان ستاد مقابله با کرونای کلانشهر تهران ضمن تأکید بر ضرورت کاهش تردد و تجمع مردم، ابراز امیدواری کرد که با تعطیلی‌‌های صورت گرفته تغییر چشمگیری در کاهش موارد ابتلا و مرگ و میر داشته باشیم.
 دکتر نادر توکلی با تاکید بر اینکه حجم ترافیک در معابر شهری پایتخت به دلیل تمرکز محدودیت‌ها بر مراکز خرید و پاساژ‌ها تغییر چندانی نکرده است، اظهار کرد: در سایر مکان‌ها از جمله ادارات، بیمارستان‌ها و سایر ارگان‌ها پروتکل‌های بهداشتی به شیوه دقیقی اجرا می‌شوند اما در مورد مراکز خرید که مردم با تردد‌های غیرضرور خود باعث ازدحام آن می‌شوند، با اعمال محدودیت و تعطیلی باید از بار ازدحام مردم کاسته شود.
وی افزود: با توجه به اینکه بسیاری از مردم در مراکز خرید و پاساژها به قصد سیاحت و تفریح و نه صرفا خرید مایحتاج زندگی حضور پیدا می‌کنند، امیدواریم با این تعطیلی‌ها از تردد و تجمع مردم کم شود.
توکلی همچنین ابزار امیدواری کرد که در صورت همراهی مردم و با توجه به تحقیقی که اخیراً در مجله نیچر به چاپ رسیده است که ثابت می‌کند تجمع‌های کوچک در محیط‌های غیرخصوصی و نیمه خصوصی از انتشار عمده ویروس جلوگیری می‌کند، تغییر چشمگیری در کاهش موارد ابتلا و مرگ و میر خواهیم داشت.
معاون درمان ستاد ملی مقابله با کرونای استان تهران  در برنامه تهران کلینیک رادیو تهران درباره ابهام در ممنوعیت تردد بین ساعات 21 تا چهار بامداد بیان کرد: در بعضی موارد اضطراری لازم است افراد پس از ساعت 21 از منزل خارج شوند و نیاز به خدمات پزشکی پیدا کنند. در این شرایط بخشی از این دغدغه‌ها با کمک همکاران سازمان اورژانس کشور و تماس با تلفن 115 رفع خواهد شد.
وی ادامه داد: اما باید این نکته را نیز مدنظر داشت که همکاران ما در سازمان اورژانس کشور نیز با محدویت‌هایی مواجه‌ هستند اما تماس با 115 علاوه بر انتقال بیماران، دریافت راهنمایی‌ و مشاوره را نیز برای موراد اضطراری به همراه خواهد داشت.
توکلی در پاسخ به این سوال که آیا استفاده از ماسک در طولانی مدت باعث کاهش اکسیژن خون نیز می‌شود، گفت: استفاده از ماسک سه تا چهار ساعته از ماسک ، به‌خصوص ماسک‌های فیلتردار از طرفی می‌تواند برای جلوگیری از ورود آلودگی هوا به بدن مفید باشد، اما باعث کاهش اکسیژن خون شود که در موارد نوشیدن و یا خوردن و یا در مواردی که افراد در اتاق تنها هستند می‌توانند با برداشتن ماسک آن را به حد نرمال برسانند.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز یکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۹، شماره 3947 ؛ 09 آذر 1399
روزنامه اصفهان امروز یکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۹
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین