(تصویر) عمل جراحی محمود کریمی؛ ممنوعیت پزشکی برای مداح مشهور

(تصویر) عمل جراحی محمود کریمی؛ ممنوعیت پزشکی برای مداح مشهور

(تصویر) عمل جراحی محمود کریمی؛ ممنوعیت پزشکی برای مداح مشهور
3 آذر 1399, 12:59 / کد خبر:744392
حاج محمود کریمی مداح مشهور مورد "عمل جراحی ترمیم حلزونی گوش چپ" قرار گرفته است. با وجود اینکه این عمل جراحی ششم آبان ماه انجام شده اما خبرهای آن به تازگی منتشر  شده است. 
به گزارش فرارو، عمل جراحی بر روی محمود کریمی از مداحان مشهور تهران موفقیت آمیز بوده است. داوود کریمی فرزند او ضمن اعلام این خبر گفت: پدرش"حدود ۱۲ تا ۱۳ سال بود که از مشکل شنوایی رنج می‌بردند و این مساله هر روز حالت شدیدتری پیدا می‌کرد." 


به گفته فرزند کریمی این مشکل تا جایی پیش رفته بود که پدرش "به‌خاطر عفونت زیاد گوش که به قسمت‌هایی از جمجمه سرایت کرد، ناچار شدند به‌مدت ۴ ماه در جلسات مذهبی شرکت نکنند."
داود کریمی گفت: «به‌تازگی و طی چندروز گذشته، عمل جراحی مهمی روی گوش ایشان انجام شد و پس از عمل هم، تشخیص دکترها این بود که دوره مراقبت پس از عمل باید ۶ تا ۷ ماه باشد تا گوش پدر از صدای زیاد محفوظ بماند. مهم‌ترین نکته‌ای که به ما گفتند همین بود؛ این‌که حاج‌آقا تا حد امکان از برگزاری جلسات پرهیز کنند چون صدایی که از بلندگوهای هیئت پخش می‌شود، در کنار حجم بالای صدای حاضران، نه‌تنها روند درمان گوش را مختل می‌کند، بلکه ممکن است به بدتر شدن شرایط شنوایی ایشان بیانجامد.»
به گفته فرزند محمود کریمی "احتمال خطر این عمل چندان بالا نبود اما دکتر گفته بود امکان دارد شنوایی گوش چپ کاملاً از دست برود."
کریمی گفت: «پس از عمل، دکتر اجل لوییان از نتیجه راضی بود و به من گفت با وجود طولانی‌شدن فرایند بیماری و آسیب زیادی که به گوش رسیده، به لطف خدا، عمل به خوبی انجام شد و حاج‌آقا می‌تواند از شنبه پس از عمل، پانسمان گوش خود را باز کند. دکتر همچنین گفت پدر می‌تواند به کارهای روزمره بپردازد. پس از بررسی‌های دیگر هم به ما گفته شد ایشان باید به‌طور مطلق از قرارگرفتن در معرض صداهای بلند مثل صدای بلندگو و جمعیت اجتناب کند.»

جراحی محمود کریمی؛ ممنوعیت پزشکی برای مداح مشهورتکیه سیار محمود کریمی در ایام کرونا 

محمود کریمی؛ مداح محبوب و خبرساز

محمود کریمی 52 ساله از محبوب‌ترین و فعالترین مداحان در کشور به حساب می‌آید، او در ایام محرم امسال در شرایطی شیوع کرونا و محدودیتها برای تشکیل مجالس عزاداری با راه اندازی تکیه سیار به کوچه و محلات تهران می‌رفت و مداحی می‌کرد. 
پدر محمود کریمی در سال ۱۳۶۱ در جنگ ایران و عراق و در عملیات فتح‌المبین مفقودالاثر شده و برادرش در سال ۱۳۶۵ در عملیات کربلای ۵ در شلمچه شهید شده‌است. کریمی سه برادر دیگر دارد. او در سال ۱۳۷۰ ازدواج کرده و یک پسر و یک دختر دارد. او از سال ۱۳۶۴ تا ۱۳۷۳ معلم تربیتی دبستان محمد منتظری در خیابان بهشتی تهران بوده‌است. او در کودکی بنایی و نجاری کرده و اکنون در بازار سفال و آجر فعالیت می‌کند. به گفته خود کریمی از راه مداحی امرار معاش نمی‌کند و در فعالیت‌های صنعتی حضور دارد.
محمود کریمی نوحه‌خوانی را از سن ۷ سالگی آغاز کرد و اولین بار در مسجدی در شاهین‌شهر اصفهان مداحی کرد و از پدرش دو تومان صله دریافت کرد.
او مرثیه سرا است و بیشتر شعرهای نوحه‌هایش را خود می‌گوید. کریمی در حسینه امامزاده علی اکبر چیذر در هیئت رزمندگان اسلام نوحه‌خوانی می‌کند. او در سال ۱۳۹۱ در حسینه چیذر با سنج و دمام نوحه‌خوانی کرد که مورد توجه قرار گرفت.
محمود کریمی درباره مسائل سیاسی در زمان‌های مختلف اظهار نظر کرده است. دیدگاه سیاسی او به اصولگرایان نزدیک است و حتی از سوی برخی ناظران یک چهره تندرو معرفی می‌شود. 
او منتقد جدی دولت حسن روحانی و حتی عملکرد برخی اصولگرایان همچون علی لاریجانی است. 
محمود کریمی در سال‌های فعالیت خود در مواردی حاشیه‌ساز هم شده است. در دی ماه ۱۳۹۲، در جریان قرارگیری یک پژوی ۲۰۶ بر سر راه خودرو محمود کریمی منجر به تیراندازی در بزرگراه بابایی تهران شد. این حادثه جنجال بزرگی ایجاد کرد. 
امسال هم او در روضه‌خوانی که از شبکه دوم تلویزیون ایران به‌طور زنده پخش شد، داستان شخصی مست و قمارباز را بازگو می‌کند که پس از برخورد با دختر پیامبر و امام حسین(ع) از نظر اخلاقی تغییر می‌کند. او این داستان را در حرم امام رضا(ع) تعریف کرد و به دلیل وجود قوانین قرنطینه کرونا جمعیتی در صحن آرامگاه حضور نداشت.
این ماجرا هم بازتاب وسیعی داشت و انتقادهای بسیاری از محمود کریمی شد. او به ناچار عذرخواهی کرد. رابطه دوستی او با حسن رعیت و باباک زنجانی از متهمان پرونده های اقتصادی نیز خبرساز شده بود. 
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه 2 بهمن ۱۳۹۹، شماره 3992 ؛ 02 بهمن 1399
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه 2 بهمن ۱۳۹۹
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین