جزئیات شاخص و معاملات بورس در روز سه‌شنبه چهارم آذرماه ۹۹

گزارش فرارو از بورس تهران در روز سه‌شنبه چهارم آذرماه ۹۹

جزئیات شاخص و معاملات بورس در روز سه‌شنبه چهارم آذرماه ۹۹

جزئیات شاخص و معاملات بورس در روز سه‌شنبه چهارم آذرماه ۹۹
4 آذر 1399, 10:04 / کد خبر:744487
 شاخص بورس امروز کار خود را با رشد پنج هزار واحدی آغاز کرد و در ادامه با کاهش ارزش سهام در نماد‌های شاخص‌ساز کاهش نسبی پیدا کرد. این شاخص در ۳۰ دقیقه ابتدایی معاملات روز سه‌شنبه چهارم آذرماه، دو هزار واحد بالاتر از آخرین رقم روز گذشته قرار گرفت. امروز شاخص کل تنها ۱۶ صدم درصد، اما شاخص هم‌وزن حدود ۸۸ صدم درصد افزایش داشته که نشان می‌دهد برخلاف روز‌های گذشته، امروز شاهد پیشتازی شرکت‌های کوچک در بورس هستیم. نماد‌های فارس، شستا، فملی و فولاد مقصران اصلی کاهش شاخص کل هستند و در طرف مقابل شپنا، خودرو و وبملت بیشترین تاثیر را در رشد آن گذاشته‌اند.  

بازار در سلطه خودرو و بانک

به گزارش فرارو، در ساعات ابتدایی معاملات امروز از مجموع ۳۱۵ نماد بورسی معامله شده، ۲۲۶ نماد با رنگ سبز روی تابلو ظاهر شده‌اند و شاهد کاهش قیمت سهام در ۸۹ نماد هستیم. از طرف دیگر در بازار فرابورس از مجموع ۲۳۹ نماد معامله شده، قیمت سهام در ۱۴۱ نماد افزایش داشته و ۹۸ نماد روند نزولی در پیش گرفته‌اند که نشان می‌دهد اکثریت بازار امروز صعودی و همراه با روند شاخص کل است. 
 
جزئیات شاخص و معاملات بورس در روز چهارشنبه سوم آذرماه ۹۹نقشه بازار در ابتدای معاملات روز سه‌شنبه چهارم آذرماه (برای مشاهده در ابعاد بزرگتر، روی عکس کلیک کنید)
 
بررسی نقشه بازار در ابتدای معاملات امروز نشان می‌دهد امروز، روز خوش خودرویی‌ها و بانکی‌ها است. هر دو گروه بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص داده‌اند و در اغلب نماد‌های این دو شاهد تشکیل صف خرید و افزایش پنج درصدی قیمت سهام هستیم. اتفاقی که دارا یکم را هم به مدار صعودی انداخته است. صندوق‌های سرمایه‌گذاری ETF سهامی امروز با رنگ سبز تیره به تابلو آمده‌اند که نشان می‌دهد روند صعودی آن‌ها به آرامی پیگیری می‌شود. فلزات اساسی در گیر و بند کاهش قیمت فولاد در بورس کالا افتاده و شاهد روند نزولی در نماد‌های اصلی این گروه یعنی فولاد و فملی هستیم. دیگر نماد‌ها هم چندان وضعیت خوشی ندارد و تنها میدکو و چند نماد دیگر با رنگ سبز به تابلو آمده‌اند. شرکت‌های انبوه‌سازی به جز ثشاهد و کیسون اغلب صعودی هستند و شاهد معاملات چشمگیر در نماد‌های کرمان و ثباغ هستیم. شستا امروز هم قرمزرنگ است و بخش قابل توجه گروه هولدینگ‌ها را با معاملات بالا به خود اختصاص داده. پالایشگاه‌ها هم امروز روز خوشی را تجربه می‌کنند و به جز شبندر و شبریز دیگر نماد‌های این گروه صف خرید دارند. سرمایه‌گذاری‌ها در مدار صعودی و محصولات شیمایی در مدار نزولی افتاده‌اند. گروه زراعت با دامنه نوسان ۱۰ درصدی سراسر سبزپوش شده و شاهد رشد چشمگیر قیمت سهام در این گروه هستیم. بورس‌ها، حمل و نقل، دارویی‌ها، کاشی و سرامیک، سیمانی‌ها، غذایی‌ها، قندی‌ها، ماشین‌آلات و رایانه از جمله دیگر گروه‌های سبزرنگ بازار امروز هستند.
 

سنگین‌ترین صف‌های خرید و فروش در بازار امروز

فهرست سنگین‌ترین صف‌های خرید در ساعات ابتدایی معاملات امروز در اختیار گروه‌های خودرو، پالایشگاه و بانک است. سردسته آن‌ها نماد خبهمن با صف خرید ۳۳۴ میلیارد تومانی از شپنا سبقت گرفته و در رتبه اول قرار دارد. ارزش صف خرید شپنا امروز حدود ۳۱۳ میلیارد تومان است. وپارس از گروه بانک‌ها صف خرید ۲۷۸ میلیارد تومانی دارد و در مقام سوم ایستاده است. پشت سر آن‌ها نماد‌های وتجارت، وتوکا، خساپا و شتران به چشم می‌خورند. همچنین در بازار فرابورس شاهد تشکیل صف خرید سنگین برای نمادهی کگهر، میدکو، رافزا، زفکا، ردشت، سبزوا و اعتماد هستیم.

در آن سوی بازار وملی مثل همیشه در صدر فهرست سنگین‌ترین صف‌های فروش قرار گرفته است. ارزش صف فروش این نماد در ابتدای بازار امروز حددو ۲۴۴ میلیارد تومان است. خکمک با صف فروش ۶۷ میلیارد تومانی و کفپارس با صف فروش ۵۶ میلیارد تومانی در رتبه‌های دوم و سوم قرار دارند. از جمله دیگر نماد‌های دارای صف فروش سنگین در بازار امروز می‌توان به تپمپی، فنوال، لپارس و فسرب در بورس و ثغرب، بکهنوج، فولای و افرا در فرابورس اشاره کرد.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز یکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹، شماره 3994 ؛ 05 بهمن 1399
روزنامه اصفهان امروز  یکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین