تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور ۶۰ درصد می‌شود

دبیر ستاد نقشه جامع علمی کشور:

تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور ۶۰ درصد می‌شود

تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور ۶۰ درصد می‌شود
4 آذر 1399, 17:59 / کد خبر:744567
کبگانیان گفت: سوابق تحصیلی ۶۰ درصد و آزمون کتبی متمرکز ۴۰ درصد در کنکور تاثیر خواهد داشت.
منصور کبگانیان، دبیر ستاد نقشه جامع علمی کشور در جمع خبرنگاران و در حاشیه جلسه یک صد و سی و نهم گفت: موضوع مورد بحث این جلسه ساماندهی نظام سنجش و پذیرش در دانشگاه‌ها یا همان بحث کنکور بود.
او ادامه داد: در تقسیم کاری که در نظام انجام شده مراجع مختلفی برای کنکور علاوه بر شورای عالی انقلاب فرهنگی ورود کرده اند و تصمیمات کلان مربوط به سنجش و پذیرش و ساماندهی کنکور در شورای عالی انقلاب فرهنگی گرفته می‌شود و این امر ماموریت ذاتی شورای عالی انقلاب فرهنگی است.
دبیر ستاد نقشه جامع علمی کشور افزود: ساماندهی نظام سنجش و پذیرش از ابتدا مورد نظر شورای عالی انقلاب فرهنگی بوده است، اما به دلایلی از جمله اطمینان پذیری از زیرساخت‌های آموزش عالی کشور و مطالعات عمیق کارشناسی این ساماندهی به تعویق افتاده است.
او ادامه داد: همچنین از پتانسیل سایر دستگاه‌ها هم برای ساماندهی کنکور استفاده می‌شود. روی مباحثی بحث و بررسی صورت گرفت، اما این مصوبات برای سال جاری و کنکور امسال اجرایی نمی‌شود. داوطلبانی که در حال مطالعه برای کنکور هستند نگرانی نداشته باشند.
کبگانیان ادامه داد: طبق تصمیمات ستاد نقشه سیاست‌های اجرایی سنجش و پذیرش را تصویب می‌کنیم و آن‌ها به شورای سنجش و پذیرش ابلاغ می‌شود. طبق سند آمایش آموزش عالی هم  طرح مفصلی برای اجرایی شدن مصوبه نیاز داریم و این طرح باید با سیاست‌های شورای عالی انقلاب فرهنگی هماهنگ باشد و در شورای عالی انقلاب فرهنگی کل مجموعه طرح تصویب خواهد شد. این پروسه زمان بر است و نیازمند دقت است، اما ساماندهی کنکور شروع شده است و باید به سرانجام برسد.
او ادامه داد: سیاست شماره یک منوط به تفکیک سنجش از پذیرش بود که با کمی اصلاحات تصویب شد. سیاست دوم خود بحث پذیرش است. بخش پذیرش در این جلسه مورد بحث قرار گرفت و استفاده از سابقه تحصیلی مورد تاکید قرار گرفت و ۶۰ درصد سابقه تحصیلی برای تاثیر در کنکور مورد تصویب قرار گرفت و بر این اساس  آزمون کتبی متمرکز در کنکور فقط ۴۰ درصد تاثیر خواهد داشت.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹، شماره 3997 ؛ 08 بهمن 1399
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین