ناطقی: کرونا هم نتوانست همت دوچرخه‌سواران را سست کند

می‌توان با برنامه‌ریزی ضعف‌ها را جبران کرد

ناطقی: کرونا هم نتوانست همت دوچرخه‌سواران را سست کند

ناطقی: کرونا هم نتوانست همت دوچرخه‌سواران را سست کند
6 آذر 1399, 09:12 / کد خبر:744747
کاپیتان تیم دوچرخه‌سواری سپاهان گفت: *دوچرخه‌سواری ما آنقدر پتانسیل دارد که می‌توان با برنامه‌ریزی دقیق ضعف‌ها را جبران کرد.
مهدی ناطقی در گفت‌وگو با میزان، درباره کیفیت لیگ دوچرخه‌سواری اظهار داشت: امسال با توجه به اینکه کشور درگیر کرونا بود، فصل کمی دیرتر شروع شد، اما خوشبختانه مسابقات کیفیت خیلی خوبی داشت. در مسابقات مشخص شد که بحران کرونا هم نتوانست همت دوچرخه‌سواران را سست کند و تمام تیم‌ها با تمرین خوب و آماده حضور پیدا کردند.
وی ادامه داد: در مرحله اول لیگ برتر جاده که به میزبانی گلپایگان برگزار شد موفق شدیم با اختلاف ۴۰ امتیاز صدرنشین شویم؛ تیم‌های دانشگاه آزاد تبریز و مس کرمان هم دوم و سوم شدند. رقابت در گلپایگان خیلی فشرده و نفس‌گیر شد و ما پیش‌بینی می‌کردیم که در مرحله دوم در تبریز کار بسیار سخت خواهد بود که همین هم شد و در مرحله دوم امتیاز از دست دادیم و به رده دوم جدول آمدیم.
* اگر لیگ برگزار می‌شد رقبا هم با دست پر می‌آمدند
کاپیتان تیم دوچرخه‌سواری سپاهان گفت: قرار شد مرحله سوم به میزبانی تیم هورسان رامسر در شهر رامسر برگزار شود و ما هم سخت کار کرده بودیم و با توجه به شرایط شمال کشور و ارتفاع کم از سطح دریا آماده جبران امتیازات از دست رفته در مرحله دوم لیگ در تبریز بودیم که در همین حین مسابقات رامسر به دلیل کرونا لغو شد. تیم ما با همان آمادگی به مسابقات پیست مشهد مقدس اعزام شد که در مشهد موفق شدیم از ۱۰ رشته پیست ۹ رشته را مدال طلا بگیریم و با اقتدار قهرمان پیست بشیم، البته نتیجه لیگ آخر در رامسر ۱۰۰ درصد قابل پیش بینی نبود و قطعا اگر لیگ برگزار می‌شد رقبا هم با دست پر می‌آمدند.
ناطقی ادامه داد: سیاست‌های باشگاه سپاهان در سال ۲۰۲۰ کمی متفاوت تر از فصل گذشته بود و نگاه ما کسب رتبه در آسیا بود و دوچرخه‌سوارانی هم که جذب کرده بودیم اکثرا متخصص تورهای بین‌المللی بودند که متاسفانه به دلیل ویروس جهانی کرونا اکثر مسابقات لغو شد. از نظر من قهرمان اعلام کردن تیم دانشگاه آزاد تبریز کار درستی بوده و خارج از عرف هم نبوده، به هر حال شرایط جهان شرایط نرمالی نیست و تصمیمات بر اساس ویروس کرونا لحظه‌ای انجام می‌شود که این قضیه هم مستثنا نبود و دانشگاه آزاد قهرمان لیگ جاده شد.
*دوچرخه‌سواری جذابیت‌های فوق‌العاده‌ای دارد

وی درباره حمایت مسئولان ورزش از دوچرخه‌سواری عنوان کرد: خوشبختانه نگاه وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک و حتی عموم مردم به دوچرخه‌سواری بسیار متفاوت تر از قبل شده و مردم با شناخت بیشتر از این رشته مفرح و جذاب بیشتر دوستدار دوچرخه‌سواری می‌شنوند. دوچرخه‌سواری جذابیت‌های فوق‌العاده‌ای دارد و اگر مسابقات به صورت حرفه‌ای به تصویر کشیده شود و از طریق تلویزیون پخش شود قطعا از پر بیننده‌ترین رقابت‌ها خواهد بود.
ناطقی افزود: در ایتالیا و اسپانیا که تیم‌های فوتبال بسیار قدرتمندی دارد، اما دوچرخه سواری ورزش اول آنهاست و برای یک مسابقه دوچرخه سواری میلیون‌ها نفر در کناره جادها روزها کمپ می‌زنند که بتوانند مسابقات را از نزدیک ببینند. اگر مردم ما هم بیشتر با دوچرخه سواری آشنا شوند روز به روز علاقه مندتر می‌شوند که البته در سال‌های گذشته در این زمینه خیلی خوب پیشرفت کردیم.
کاپیتان تیم دوچرخه‌سواری سپاهان گفت: علت اینکه دوچرخه سواری نسبت به قبل تنزل داشته بسیار پیچیده است که از عوامل آن می‌توان به بالا بودن قیمت ارز، مشکلات اقتصادی و مشکلات مدیریتی اشاره کرد که هرکدام به نوبه خود جای بحث بسیار دارد، اما به اعتقاد من دوچرخه‌سواری ما آنقدر پتانسیل دارد که در مدت زمان کمی با برنامه‌ریزی دقیق می‌توان تمام ضعف‌ها را جبران کرد و به روزهای پر افتخار گذشته بازگشت.
*باشگاه سپاهان روند خوبی در بومی‌سازی داشته است
ناطقی تصریح کرد: ما در باشگاه سپاهان و شهر اصفهان روند خوبی را در پیش گرفتیم و نتیجه آن کاملاً مشخص است و بر کسی پوشیده نیست. از باشگاه فولاد مبارکه سپاهان تشکر می‌کنم؛ همواره تلاش کردیم که نتیجه تلاش و زحمات کارگران و کارکنان عزیز فولاد مبارکه را به نحو احسن و در مسیر درست هدایت کنیم که در نهایت باعث سرافرازی این عزیزان باشیم.
وی خاطر نشان کرد: خودکفایی و بومی‌سازی یکی از کارهایی بوده که در این سال‌ها انجام دادیم و توانستیم کارهای بزرگی کنیم که در جای خود حاضر به توضیح هستیم. از مدیرعامل، هیئت مدیره و کارکنان عزیز فولاد مبارکه که تیم دوچرخه‌سواری را حمایت می‌کنند تشکر می‌کنم و تلاش خواهیم کرد با یاری خدا نتیجه اعتماد و حمایت این عزیزان را بدهیم و باعث سربلندی هر چه بیشتر مجموعه بزرگ فولاد مبارکه سپاهان باشیم.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹، شماره 3995 ؛ 06 بهمن 1399
روزنامه اصفهان امروز دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین