پرتقال به علت صادرات بی رویه گران شد

نائب رئیس اتحادیه میادین میوه و تره بار اصفهان:

پرتقال به علت صادرات بی رویه گران شد

پرتقال به علت صادرات بی رویه گران شد
6 آذر 1399, 11:10 / کد خبر:744772
نائب رئیس اتحادیه میادین میوه و تره بار اصفهان با اشاره به افزایش سه برابری قیمت پرتقال نسبت به سال گذشته، گفت: علت گرانی پرتقال صادرات بی رویه است.
محمدصادق ریاحی با اشاره به افزایش قیمت پرتقال نسبت به سال گذشته، اظهار کرد: هم اکنون قیمت هر کیلوگرم پرتقال بسته به نوع و کیفیت محصول از هفت هزار تومان تا ۱۴ هزار تومان در میدان میادین میوه و تره بار اصفهان به فروش می‌رسد؛ نرخ پرتقال آبگیری هر کیلو هفت هزار تومان، پرتقال تامسون شمال از کیلویی ۱۰ هزار تا ۱۲ هزار تومان و پرتقال جنوب از کیلویی ۱۳ هزار تا ۱۶ هزار تومان در میادین میوه و تره بار متفاوت است.
وی با بیان اینکه پرتقال در میوه فروشی‌ها نیز با احتساب ۲۵ درصد سود به مصرف کننده فروخته می‌شود، علت افزایش سه برابری قیمت این محصول را در سال جاری، صادرات بی رویه دانست و افزود: امسال بنا به تصمیم دولت، واردات پرتقال نیست و اگر از صادرات جلوگیری نشود برای تأمین مرکبات و از جمله پرتقال شب عید با مشکل رو به رو خواهیم شد.
نایب رئیس اتحادیه میادین میوه و تره بار اصفهان با بیان اینکه بازار عرضه و تقاضا است که قیمت‌ها را مشخص می‌کند، خاطرنشان کرد: وقتی که تقاضا بالا رفت و عرضه کم شد افزایش قیمت اتفاق خواهد افتاد که علت اصلی آن صادرات بی رویه امروز است و نیاز است که مسئولان برای جلوگیری از افزایش قیمت مرکبات در شب عید از هم اکنون چاره اندیشی کنند.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹، شماره 3995 ؛ 06 بهمن 1399
روزنامه اصفهان امروز دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین