تعمیر و بازبینی دلیل برداشتن کابل‌ها و چراغ‌های سی‌وسه‌پل

تعمیر و بازبینی دلیل برداشتن کابل‌ها و چراغ‌های سی‌وسه‌پل

تعمیر و بازبینی دلیل برداشتن کابل‌ها و چراغ‌های سی‌وسه‌پل
6 آذر 1399, 20:52 / کد خبر:744788

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: خبر سرقت کابل‌های برق و چراغ‌های سی‌و‌سه‌پل کذب است و شهرداری برای انجام تعمیراتی اقدام به برداشتن آن‌ها کرد.

منصور شیشه‌فروش در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم اظهار داشت: کابل‌های برق و چراغ‌های سی‌وسه‌پل به سرقت نرفته است بلکه شهرداری اصفهان برای ایمن‌سازی پارک‌ها و معابر و همچنین در راستای رفع مشکلاتی که تابستان در سی‌وسه‌پل رخ داد و حادثه آفرید، اقدام به برداشتن و تعمیر این کابل‌ها و چراغ‌ها کرده است.
وی افزود: شهرداری اصفهان در راستای ایمن‌سازی پل‌ها و معابر موظف است ایمن‌سازی‌های لازم را انجام دهد. اتفاقاتی که در تابستان امسال رخ داد، نشانه‌ای برای شهرداری شد که بازنگری کلی به‌روی سیستم برق سی‌وسه‌پل انجام دهند. همچنین حوادث گذشته در معبر پایینی سی‌وسه‌پل رخ داد و تعمیر این بخش از سیستم ضروری بود؛ چراغ‌های معبر بالای پل همچنان در جای خود قرار دارند.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان اضافه کرد: دستورالعمل‌هایی برای پیشگیری از وقوع حوادث در مراکز گردشگری داریم که با کمک اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان در حال اجرایی کردن آن هستیم. مراکز گردشگری موظف به مجهز بودن به سیستم اعلام حریق آن‌لاین هستند و همچنین برق و گاز این مراکز نیز تحت نظارت قرار می‌گیرند.
وی در پاسخ به اینکه چرا بعد از گذشت چندین ماه از وقوع حوادث سی‌وسه‌پل، شهرداری اصفهان به‌تازگی اقدام به تعمیر سیستم برق کرده است گفت: از همان روزهای اول وقوع حوادث، نظارت‌ها و بررسی‌ها آغاز شد و اداره‌کل مدیریت بحران اصفهان نیز هشدارهایی در این خصوص صادر کرد. پس از گذشت چند ماه، تیم‌های نظارتی موفق به کشف علت‌های این حادثه شدند و امروز نسبت به رفع و تعمیر آن‌ها اقدام کردند.
مردادماه گذشته دو جوان 12 و 18 ساله به‌دلیل سقوط و برق‌گرفتگی در سی‌وسه‌پل جان خود را از دست دادند.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹، شماره 3995 ؛ 06 بهمن 1399
روزنامه اصفهان امروز دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین