چالش ۹۹/۹/۹

چالش ۹۹/۹/۹

چالش ۹۹/۹/۹
8 آذر 1399, 11:13 / کد خبر:744864
مدیرکل ثبت احوال البرز گفت: ثبت احوال نمی‌تواند هیچ دخل و تصرفی در تاریخ تولد افراد داشته باشد به همین دلیل والدین نباید انتظار داشته باشند تاریخ تولد فرزندشان در شناسنامه مغایر با تاریخ گواهی شده از سوی بیمارستان به ثبت برسد. 
محمد علی رفیع پور در گفت و گو با ایسنا با اشاره به اینکه بسیاری از والدین علاقه دارند تاریخ تولد فرزندشان رند باشد، اظهار کرد: تاریخ تولد نوزاد بر اساس گواهی بیمارستان صادر می‌شود و امکان تغییر آن وجود ندارد.
 
وی ادامه داد: مثلا کسی که  پنجم آذر متولد شده امکان اینکه تاریخ تولدش درشناسنامه ۹/۹/۹۹ ثبت شود وجود ندارد ولی این امکان وجود دارد نوزادانی که از اول تا پانزدهم این ماه به دنیا آمده‌اند تاریخ ثبت و صدور شناسنامه شان رند شود.
 
وی افزود: ثبت احوال نمی‌تواند هیچ دخل و تصرفی در تاریخ تولد افراد داشته باشد به همین دلیل والدین نباید انتظار داشته باشند تاریخ تولد فرزندشان در شناسنامه مغایر با تاریخ گواهی شده از سوی بیمارستان به ثبت برسد.
 
این مسئول در ادامه با اشاره به اینکه در شرایط اعمال محدودیت‌های کرونایی اغلب خدمات ادارات ثبت احوال از راه دور و به صورت اینترنتی است، گفت: در همین راستا از مردم در خواست می‌شود به جز موارد ثبت تولد و وفات به ثبت احوال مراجعه نکنند.
 
رفیع پور در پاسخ به آخرین وضعیت صدور کارت‌های ملی توضیح داد: کارت‌های ملی متقاضیان در تهران صادر و به البرز منتقل می‌شود و اگر کسی کارت ملی درخواستیش حاضر باشد از طریق پیامک مطلع می‌شود و می‌تواند برای دریافت آن اقدام کند.

 
مدیرکل ثبت احوال البرز گفت: در حال حاضر دو درصد متقاضیان البرزی دریافت کارت ملی هوشمند در انتظار صدور این کارت هستند و مابقی طی سنوات گذشته کارت خود را دریافت کرده‌اند.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹، شماره 3990 ؛ 30 دی 1399
روزنامه اصفهان امروز سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین