افزایش تسهیلات بهزراعی باغات چای به ۲۵ میلیون تومان؛ تولید چای ۱۲ درصد بیشتر شد

رئیس سازمان چای کشور:

افزایش تسهیلات بهزراعی باغات چای به ۲۵ میلیون تومان؛ تولید چای ۱۲ درصد بیشتر شد

افزایش تسهیلات بهزراعی باغات چای به ۲۵ میلیون تومان؛ تولید چای ۱۲ درصد بیشتر شد
9 آذر 1399, 07:19 / کد خبر:744936
رئیس سازمان چای کشور با اشاره به افزایش ۱۲ درصدی تولید چای گفت: با توجه به هزینه‌های سنگین احیای باغات رها شده چای، تسهیلات بهزراعی از ۱۸ میلیون تومان به ۲۵ میلیون تومان افزایش می‌یابد.
حبیب جهانساز ، از افزایش تسهیلات بهزراعی و بهسازی باغات چای شمال کشور خبر داد و اظهار داشت: با توجه به افزایش هزینه‌های کارگری و احیای باغات رها شده، سقف پرداخت تسهیلات به چایکاران افزایش یافت؛ قبلاً به ازای هکتار باغ چای 18 میلیون تومان پیش‌بینی کرده بودیم که اکنون به حداکثر 25 میلیون تومان به ازای هر هکتار رسیده است.
رئیس سازمان چای کشور خاطرنشان کرد: برای برداشت کف‌بر 15 میلیون تومان و برای کمربر نیز 10 میلیون تومان تسهیلات پیش‌بینی کرده‌ایم که این تسهیلات با سود 4 درصد و بازپرداخت 4 ساله است؛ برای سرمایه در گردش چایکاران 3 میلیون تومان به ازای هر هکتار با اولویت تأمین نهاده مخصوصاً کود شیمیایی در نظر گرفته‌ایم.
جهانساز با بیان اینکه 93 درصد از مطالبات چایکاران پرداخت شده است ابراز داشت: ابتدای سال تاکنون 477.8 میلیارد تومان از کل مطالبات چایکاران پرداخت شده و 7 درصد باقی مانده از سهم دولت تا هفته آینده پرداخت می‌‌شود؛ درصد کمی از سهم کاخانجات باقی می‌ماند که آن هم تا پایان‌ آذرماه پرداخت می‌شود.
رئیس سازمان چای کشور با اشاره به افزایش تسهیلات کارخانجات چای افزود: این تسهیلات 500 میلیون تومان بود که بنا داریم آن را تا سقف 700 میلیون تومان افزایش دهیم و کارخانجات می‌توانند از آن برای عملیات بهسازی، برندسازی، بهداشتی کردن فرآیند تولید و خرید ماشین آلات تولیدی استفاده کنند؛  این تسهیلات با سود 7 درصد و بازپرداخت 4 ساله در نظر گرفته شده است.
جهانساز از افزایش 12 درصدی تولید چای در کشور خبر داد و خاطرنشان کرد: امسال بالغ بر 130 هزار تن برگ سبز چای خریداری و 30 هزار تن چای خشک تولید شد که سال گذشته این میزان برای خریداری برگ سبز چای 126 هزار تن و برای تولید چای خشک 26 هزار تن بوده‌ است؛ امیدواریم بتوانیم این روند افزایش تولید را ادامه دهیم.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹، شماره 3990 ؛ 30 دی 1399
روزنامه اصفهان امروز سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین