سادات حسینی:  ‌قطارها همچنان با نصف ظرفیت فعالیت می‌کنند

سادات حسینی: ‌قطارها همچنان با نصف ظرفیت فعالیت می‌کنند

سادات حسینی:  ‌قطارها همچنان با نصف ظرفیت فعالیت می‌کنند
9 آذر 1399, 07:44 / کد خبر:744957
مدیرکل راه‌آهن اصفهان گفت: قطارها همچنان با یک دوم ظرفیت در مسیرهای تردد حرکت می‌کنند.

سیدرضا سادات حسینی ، با اشاره به اهتمام ویژه راه‌آهن به رعایت پروتکل‌های بهداشتی مقابله با شیوع ویروس کرونا، اظهار کرد: تنها یک سوم از پرسنل اداره کل راه‌آهن اصفهان در محل کارشان حضور پیدا می‌کنند و بقیه کارکنان این نهاد فعالیت خود را به صورت دورکاری انجام می‌دهند.

وی افزود: قطارها همچنان با یک دوم ظرفیت در مسیرهای تردد حرکت می‌کنند و حضور افراد در کوپه‌های چهارنفره به دو نفر کاهش پیدا کرده است.

مدیرکل راه‌آهن اصفهان با اشاره به قواعد خاص استفاده از کوپه‌ها به صورت چهارنفره، تصریح کرد: در صورتی که مدارک شناسایی حکایت از خانواده بودن چهار نفر داشته باشد، کوپه به صورت چهارنفره در اختیار یک خانواده قرار خواهد گرفت.

سادات حسینی اضافه کرد: پایش سلامت مسافران در هنگام ورود به سالن مسافران و قطار با استفاده از دستگاه‌های تب سنج انجام می‌شود و قطارها قبل و بعد از مسافرگیری در محل ایستگاه به صورت کامل ضدعفونی می‌شوند.

وی ادامه داد: قطارهایی که در مسیرهای پرتردد فعالیت می‌کنند در هنگام حرکت در مسیر به صورت نیم‌ساعت یک بار ضدعفونی می‌شوند و پذیرایی داخل قطار انجام نمی‌شود و به‌جای آن در ابتدای سفر، بسته بهداشتی مناسب برای مقابله با شیوع ویروس کرونا در میان مسافران توزیع می‌شود.

مدیرکل راه‌آهن اصفهان خاطرنشان کرد: همچنان روند فعالیت قطارها و شبکه حمل و نقل ریلی ادامه دارد و ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا و وزارت راه و شهرسازی هنوز دستورالعملی در این خصوص ارائه نکرده اند.

سادات حسینی افزود: در این زمینه تابع دستورات ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا و وزارتخانه هستیم و در صورت صدور مصوبه مبنی بر لزوم توقف فعالیت قطارها، این دستور بلافاصله انجام خواهد شد.

ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز یکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹، شماره 3994 ؛ 05 بهمن 1399
روزنامه اصفهان امروز  یکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین