وزیر بهداشت: ویروس کرونا دچار جهش‌‌های خاصی شده است

وزیر بهداشت: ویروس کرونا دچار جهش‌‌های خاصی شده است

وزیر بهداشت: ویروس کرونا دچار جهش‌‌های خاصی شده است
9 آذر 1399, 13:36 / کد خبر:745033
وزیر بهداشت با بیان این‌‌که رفتار ویروس کرونا متفاوت شده و دچار جهش‌‌های خاص شده است؛ از کاهش آمار مرگ و میرهای کرونایی خبر داد.
سعید نمکی در استودیو سلامت وزارت بهداشت ضمن تشکر و قدردانی از همکاری ایجاد شده بین مردم و مسئولین اظهار کرد: امروز خوشبختانه شاهد کاهش مرگ‌‌ومیرها هستیم و امروز دومین روزی است که داریم مرگ زیر 400 نفر را تجربه می‌کنیم؛ این دستاورد گرانقدر مژده‌ای به مردم ایران است زیرا سازمان‌های علمی بین‌المللی برآورد کرده بودند که میزان مرگ‌‌های ما به حدود 800 تا هزار خواهد رسید و مانند این مسئله را برای کشورهایی مانند آمریکا و فرانسه پیش‌‌بینی کرده بودند که برای آنها درست از آب درآمد اما مولفه‌ای که ما توانستیم از آن برای کاهش مرگ و میر کرونایی کمک بگیریم، همکاری مردم و دستگاه‌‌ها در سازمان بسیج، هلال احمر، بیمارستان‌‌ها و کادر بهداشت و درمان در بخش سرپایی بوده است. 
وی افزود: من از مردم عزیز تقاضا می‌کنم که این آمار را عادی‌انگاری محسوب نکنند و اگر به آن سمت برویم که این کاهش آمار را عادی‌‌انگاری کرونا بدانیم، از گوشه‌های این زمین در دقیقه 90 گل می‌‌خوریم. 
وزیر بهداشت گفت: رفتار ویروس کرونا متفاوت شده و دچار جهش‌‌های خاص شده و شیوع آن بسیار بالاتر از ماه‌‌های قبل است و نباید زحمات و تلاش همکاران ما به دست فراموشی سپرده شود.  
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز دوشنبه ۲۹دی ۱۳۹۹، شماره ؛ 29 دی 1399
روزنامه اصفهان امروز دوشنبه ۲۹دی ۱۳۹۹
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین