محدودیت ها توانسته سیکل بیماری کرونا را بشکند

معاون درمان وزارت بهداشت؛

محدودیت ها توانسته سیکل بیماری کرونا را بشکند

محدودیت ها توانسته سیکل بیماری کرونا را بشکند
10 آذر 1399, 09:48 / کد خبر:745107
معاون درمان وزارت بهداشت، گفت: محدودیت های اعمال شده توانسته سیکل بیماری کرونا را بشکند.
قاسم جان بابایی، افزود: در حال حاضر، در اکثر استان ها شاهد روند نزولی ابتلا به بیماری هستیم و طبق انتظارات، تاثیر مداخلات از اواخر هفته دوم آغاز محدودیت ها نمود بیشتری خواهد یافت.
وی ادامه داد: محدودیت های اعمال شده، سیکل بیماری را خواهد شکست اما اگر بخواهیم میزان ابتلا به حداقل ممکن برسد این محدودیت ها و احتیاطات باید در داخل خانواده ها انجام شود.
معاون درمان وزارت بهداشت، گفت: افراد سالمند بیشترین گروهی هستند که دچار مرگ ناشی از بیماری کرونا می شوند. ریسک مرگ و میر در صورت ابتلا به بیماری در افراد بالای ۷۰ سال ۱۲ برابر بیش از افراد زیر ۴۰ سال است.
جان بابایی تاکید کرد: در زمان پیک اعمال محدودیت ها سیکل را خواهد شکست، اما کاهش مرگ و میر، دیرتر نمود خواهد یافت.
معاون درمان وزارت بهداشت، با عنوان این مطلب که بار بیماری ارتباط زیادی با رفتار اجتماعی مردم دارد، افزود: برگزاری مراسم ها، تجمعات، رفت و آمدها و ماندن طولانی مدت در فضای بستری در روند افزایشی و پیک بیماری تاثیرگذار است، اما محدودیت های اعمال شده توانسته سیکل بیماری را بشکند.
وی گفت: باید به دو گروه افراد زیر ۲۰ سال که دارای علائم کمی هستند اما بسیار ناقل هستند و سالمندان بالای ۶۰ سال که گروه پرخطر هستند و بیشترین احتمال مرگ و میر را دارند، توجه جدی نمود.
جان بابایی ادامه داد: در افراد با سن بالا علائم بیشتر به صورت تب خفیف، بی حالی، بی اشتهایی و گاهی همراه با کاهش سطح هوشیاری نمود پیدا می کند. اما در افراد میانسال تابلو علائم بیشتر به صورت تب، درد استخوانی، سرفه، تنگی نفس و اختلالات چشایی و بویایی است.
وی افزود: یکی از مشکلات، انکار بیماری است. در صورت بروز علائم اولین احتمال شک به کرونا است.
معاون درمان وزارت بهداشت، تاکید کرد: استفاده از ماسک، شستن دست ها و حفظ فاصله اجتماعی احتمال ابتلا را به شدت کاهش خواهد داد.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹، شماره 3991 ؛ 01 بهمن 1399
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین