طرز تهیه ۷ نوع دسر با استفاده از «ماست»

طرز تهیه ۷ نوع دسر با استفاده از «ماست»

طرز تهیه ۷ نوع دسر با استفاده از «ماست»
11 آذر 1399, 07:31 / کد خبر:745207
اگر می‌خواهید از خواص بی شمار «ماست» استفاده کنید، اما از طعم تکراری آن خسته شده اید می‌توانید با چند مواد ساده آن را به یک دسر خوش طعم تبدیل کنید.  
ماستی که معمولا همراه غذای ما ایرانی‌هاست، می‌تواند به ابزاری برای آماده کردن دسر‌های خوش‌طعم و پرخاصیت تبدیل شود. در این مطلب، طرز تهیه ۷ نوع دسر ماست را به شما آموزش می‌دهیم. یادتان نرود که این دسر‌ها نه تنها می‌توانند بخشی از نیاز‌های روزانه غذایی فرزندتان را تامین کنند، بلکه ترکیبات انرژی بخشی را هم در خود دارند که مانع خسته و کم‌انرژی شدنش در طول روز می‌شوند.

طرز تهیه دسر ماست توت‌‎فرنگی

یک قاشق چای‌خوری پودر ژلاتین را با یک سوم فنجان آب سرد مخلوط کنید و به شیوه بن‌مالی حرارت دهید.
در ظرفی دیگر یک قاشق غذاخوری شکر را با یک فنجان شیر مخلوط کنید و روی حرارت بسیار ملایم بگذارید. سپس ترکیب آب و ژلاتین را به این مواد اضافه کنید و روی حرارت ملایم خوب هم بزنید.
وقتی مواد به خوبی یکدست شدند، شعله را خاموش کنید و به آن‌ها برای سرد شدن فرصت دهید. پس از سرد شدن، یک لیوان ماست میوه‌ای توت‌فرنگی را با آن‌ها مخلوط کنید.
توت فرنگی‌ها را از وسط نصف کنید و کف قابل ژله بچینید. سپس به آرامی ترکیب ماست را روی توت فرنگی‌ها بریزید و برای نصف روز در یخچال بگذارید.
ظرف دسر را بعد از بسته شدن چند دقیقه در آب نیمه‌گرم بگذارید تا از قالب جدا شود. سپس ظرف را به آرامی روی یک سطح صاف برگردانید. روی دسر را با توت‌فرنگی و خامه فورم‌داده شده تزیین کنید.

طرز تهیه دسر ماست لاکتیویا

یک قاشق سوپ‌خوری ژلاتین را به شیوه بن‌مالی در نصف فنجان آب حل کنید و پس از سرد شدن با یک لیوان ماست لاکتیویا هم زده مخلوط کنید.
میوه‌های دلخواه‌تان را خرد کنید و یک لیوان پر از آن‌ها را در فریزر بگذارید. میوه‌های یخ‌زده را از فریزر بیرون بیاورید تا از لیوان جدا شوند، سپس همراه با یک قاشق غذاخوری آب‌لیمو تازه و ۲ قاشق غذاخوری عسل، در مخلوط‌کن بریزید و خوب هم بزنید.
ماست و ترکیب میوه‌ای را با قاشق و به آرامی با هم مخلوط کنید و در ظرف دلخواهتان بریزید.

طرز تهیه دسر ماست کفیر

دسر‌ها بخش خوشمزه زندگی ما را تشکیل می‌دهند و لذت تهیه و میل کردن آن بسیار زیاد است. در این مطلب طرز تهیه دسر ماستی با ماست کفیر را به شما آموزش داده‌ایم.

طرز تهیه دسر ماست با موز و دارچین

دو قاشق سوپ‌خوری ژلاتین را به روش بن‌ماری در نصف فنجان آب حل کنید.
۲ لیوان ماست خامه‌ای را همراه با نصف فنجان پودر قند الک شده، یک فنجان موز خرد شده و یک قاشق چای‌خوری پودر دارچین، در مخلوط‌کن ترکیب کنید.
ترکیب نسبتا یک‌دست ایجاد شده را با ژلاتین مخلوط کنید و در ظرف دلخواه بریزید و برای ۴ ساعت در یخچال بگذارید.

طرز تهیه دسر ماست گرانولا

گرانولا می‌تواند یک صبحانه کامل باشد، اما کسانی که دغدغه اضافه وزن و شمردن کالری‌های مصرفی روزانه را ندارند، می‌توانند این ترکیب سالم و غنی را به عنوان دسر مصرف کنند. این دسر را می‌توانید با کمک این دستور آماده کنید.

طرز تهیه دسر ماست بیسکوییتی

سه فنجان ماست پرچرب یا خامه‌ای را با یک فنجان خامه مخلوط کنید. سپس یک قاشق چای‌خوری ژلاتینی که آب کرده‌اید را با آن‌ها ترکیب کنید.
بیسکوییت پتی‌بور را با غذاساز یا گوشت‌کوب خوب خرد کنید و کف قاشق بریزید. روی بیسکوییت‌ها لایه نازکی عسل بریزید و سپس ترکیب ماست را روی آن‌ها بریزید.

می‌توانید روی ماست را با لایه‌های از میوه‌های دلخواهتان بپوشانید. دسر را برای سه ساعت در یخچال بگذارید. بهتر است این دسر را در ظرف شفاف یا جام‌های جداگانه آماده و سرو کنید.

طرز تهیه دسر ماست زعفرانی

یک لیوان ماست خامه‌ای را با یک قاشق غذاخوری شکر و کمی زعفران دم شده ترکیب کنید و در ظرف دلخواه‌تان سرو کنید.
روزنامه اصفهان امروز شنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۰، شماره 4229 ؛ 13 آذر 1400
روزنامه اصفهان امروز شنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۰
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین