واکنش بهزیستی به قطع سهیمه بنزین معلولان از سوی ستاد سوخت

واکنش بهزیستی به قطع سهیمه بنزین معلولان از سوی ستاد سوخت

واکنش بهزیستی به قطع سهیمه بنزین معلولان از سوی ستاد سوخت
11 آذر 1399, 09:52 / کد خبر:745238
معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور نسبت به قطع سهیمه بنزین معلولان از سوی ستاد سوخت واکنش نشان داد.
محمد نفریه در پاسخ به این پرسش که چرا سهمیه سوخت معلولان از سوی ستاد مدیریت حمل و نقل سوخت ملغی شد، اظهار کرد: ما نیز هفته گذشته این موضوع را مطلع شدیم و از آن هفته پیگیری‌های لازم برای این موضوع انجام شد.
وی تصریح کرد: در کارگروه موضوع بند 8 مصوبه هیئت وزیران از سال گذشته سهمیه سوخت برای جمعی از معلولان در نظر گرفته شد که بر همین اساس علاوه بر سهمیه 60 لیتری در ماه، 40 لیتر اضافی نیز بر اساس این مصوبه  برای معلولان در نظر گرفته شده است.
نفریه  با اشاره به اینکه 28 هزار نفر از معلولان که دارای پلاک ویژه بوده‌اند از سهمیه 40 لیتری بهره‌ برده‌اند، افزود: ما از سال قبل اعلام کردیم که  336 هزار نفر از معلولان نیازمند به این سهمیه هستند اما مسئولان مربوطه در این بخش تنها 28 هزار نفر از معلولان که دارای پلاک ویژه بودند را مستحق دریافت این سهمیه می‌دیدند!
معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور متذکر شد: علیرغم قطع شدن این سهمیه هنوز نامه مکتوبی از سوی ستاد مدیریت حمل‌و نقل سوخت به سازمان بهزیستی  صورت نگرفته است اما پیگیری‌هایمان را آغاز کرده‌ایم البته صحبت‌های نیز وجود دارد که احتمال دارد مبلغ ریالی 40 لیتر بنزین سهیمه معلولان به آنها پرداخت شود که درخواست سازمان این است که این تسهیلات به 336 هزار معلول داده شود و این افراد کسانی هستند که نیاز به تردد در سطح شهر برای پیگیری امور تحصیلی، توانبخشی و درمانی و... دارند.
وی یادآور شد: از قبل درخواست شده که نماینده‌ای نیز از بهزیستی در کارگروه موضوع بند 8 مصوبه هیئت وزیران حضور پیدا کند که امیدواریم با این موضوع موافقت شود همچنین تعداد بیشتری از معلولان از این تسهیلات استفاده کنند.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
پاسخ
12 آذر 1399 15:30
مهمان:
با سلام
فقی میخوام بگم خدا کنه هرکی بنزین معلولینو قطع کرده ایشالا خودش به درد ما دچار بشه تا بفهمه مشکل نعلولین چیه
0 -
روزنامه اصفهان امروز دوشنبه ۲۹دی ۱۳۹۹، شماره ؛ 29 دی 1399
روزنامه اصفهان امروز دوشنبه ۲۹دی ۱۳۹۹
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین