جزئیات شاخص و معاملات بورس در روز سه‌شنبه ۱۱ آذرماه ۹۹

گزارش فرارو از بورس تهران در روز سه‌شنبه ۱۱ آذرماه ۹۹

جزئیات شاخص و معاملات بورس در روز سه‌شنبه ۱۱ آذرماه ۹۹

جزئیات شاخص و معاملات بورس در روز سه‌شنبه ۱۱ آذرماه ۹۹
11 آذر 1399, 10:03 / کد خبر:745241
شاخص بورس صبح امروز کار خود را با کاهش هشت هزار واحدی در ۱۰ دقیقه آغاز کرد، اما بلافاصله این روند نزولی متوقف شد و جای خود را به روند صعودی داد. طوری که با گذشت ۳۰ دقیقه از شروع بازار، شاهد رشد دو هزار و ۴۰۰ واحدی شاخص کل بودیم. در ساعات اولیه معاملات امروز شاخص کل ۱۷ صدم و شاخص هم‌وزن هفت صدم درصد رشد داشته‌اند و شرایط پرنوسانی را تجربه می‌کنند. تا اینجای کار نماد‌های تاپیکو، ومعادن، کگل، فولاد و شبندر بیشترین تاثیر مثبت و نماد‌های شستا و حکشتی بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص کل گذاشته‌اند.

نوسان بورس در اولین دقایق معاملات

به گزارش فرارو، در ساعات اولیه معاملات امروز از مجموع ۳۱۱ نماد بورسی معامله شده ۲۰۷ نماد با رنگ سبز روی تابلو بازار ظاهر شده‌اند و ۱۰۴ نماد ارزش سهام خود را از دست داده‌اند. همچنین در بازار فرابورس از مجموع ۲۴۱ نماد معامله شده در ساعات اولیه، شاهد افزایش قیمت سهام در ۱۵۲ نماد و روند نزولی در ۸۹ نماد هستیم.


 
جزئیات شاخص و معاملات بورس در روز سه‌شنبه ۱۱ آذرماه ۹۹نقشه بازار در ابتدای معاملات روز سه‌شنبه ۱۱ آذرماه (برای مشاهده در ابعاد بزرگتر، روی عکس کلیک کنید)  
 
نقشه بازار به خوبی نوسانات عجیب و غریب در ابتدای معاملات امروز را نشان می‌دهد. در این بین بانک‌ها و موسسات اعتباری بیشترین ارزش معاملات را شاهد هستند و در بین آنها برای خرید سهام دی، ونوین، وملل، وسینا و ... صف تشکیل شده، اما نمادهای اصلی گروه از جمله وتجارت، وبصادر و وبملت در همان نزدیکی قیمت روز گذشته معامله می‌شوند. خودرو و ساخت قطعات اغلب سبزرنگ هستند و شاهد تشکیل صف خرید در نمادهای خگستر، خزر، خمحرکه و خزامیا هستیم، اما درست مثل بانک‌ها، نمادهای اصلی این گروه یعنی خودرو و خساپا شرایط خوبی ندارند و با کاهش نسبی مواجه شده‌اند. محصولات شیمیایی به جز نمادهای بزرگ فارس و پترول که بدون تغییر نسبت به روز گذشته باقی مانده‌اند، دیگر نمادها اغلب شاهد تشکیل صف خرید هستند. صندوق‌های سرمایه‌گذاری سهامی کار خود را با رنگ قرمز آغاز کرده‌اند و کمی کاهش قیمت را تجربه می‌کنند. در گروه فلزات اساسی و در غیاب فملی، اغلب نمادها سبزرنگ هستند و در مدار صعودی حرکت می‌کنند. شپنا تنها نماد قرمزرنگ در گروه پالایشگاه‌ها است و در حالی به روند نزولی افتاده که شاهد تشکیل صف خرید برای شبریز و شتران هستیم. انبوه‌سازی‌ها از جمله گروه‌های قرمزرنگ بازار امروز هستند و همچنان خون به دل سهامدارانشان می‌کنند. گروه‌های دارویی، فعالیت‌های کمکی، بیمه‌ها، سرمایه‌گذاری‌ها و استخراج کانه‌های فلزی از جمله گروه‌های سبزرنگ بازار به حساب می‌آیند.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز یکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹، شماره 3994 ؛ 05 بهمن 1399
روزنامه اصفهان امروز  یکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین