قاضی‌زاده هاشمی: سازمان بازرسی کل کشور برای اعضای هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال اعلام جرم کرد

وزیر ورزش باید به صحن مجلس بیاید

قاضی‌زاده هاشمی: سازمان بازرسی کل کشور برای اعضای هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال اعلام جرم کرد

قاضی‌زاده هاشمی: سازمان بازرسی کل کشور برای اعضای هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال اعلام جرم کرد
11 آذر 1399, 11:26 / کد خبر:745262
نماینده مجلس شورای اسلامی از اعلام جرم سازمان بازرسی کل کشور، برای اعضای هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال که در عقد قرارداد با مارک ویلموتس مؤثر بودند، خبر داد.
احسان قاضی‌زاده درباره تأیید اساسنامه فدراسیون فوتبال توسط مجمع این فدراسیون اظهار داشت: از سال گذشته که اساسنامه به موضوعی برای عدم برگزاری انتخابات مطرح شد، پیش‌نویس اساسنامه رفت و برگشت داشت که اولویت، برگزاری انتخابات بود. درباره بند اول که مرتبط با ماهیت حقوقی فدراسیون است، اعضای هیئت رئیسه جدید ظرف یک سال آینده با هماهنگی فیفا و مراجع قانونی، دولت، مجلس و شورای نگهبان باید این روند را طی کنند.
وی راجع به حضور بازنشستگان در انتخابات فدراسیون فوتبال خاطر نشان کرد: حضور این افراد مبنای قانونی ندارد و به قوانین داخلی و ملی کشور اشاره شده است. این موضوع با ماهیت حقوقی و قانونی تعارض دارد و بسیاری از کسانی که مطلع هستند، به آن اذعان دارند.
وی در مورد اینکه چقدر امیدوار است روند انتخابات این بار شفاف باشد، تصریح کرد: باید انتخابات سالم، جامع و کاملی برگزار شود و روند نظارت توسط مرجع بین‌المللی و مراجع داخلی طی شود. امیدوارم انتخاباتی با رأی اعضای مجمع شکل بگیرد، بدون اینکه تحمیل نظری از جانب افراد و تیم هیئت رئیسه فعلی برای مجمع شکل بگیرد. گستردگی اعضای مجمع دلیل بر این است که با ورود اعضای جدید، انتخابات شفاف‌تر و گسترده‌تر باشد.

نماینده مجلس شورای اسلامی که با برنامه «تهران ورزشی» رادیو تهران گفت‌وگو می‌کرد، درباره سرنوشت پرونده مارک ویلموتس و اینکه گفته شد اعضای فعلی هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال نمی‌توانند در انتخابات ثبت‌نام کنند، خاطرنشان کرد: در این پرونده باید سؤالات خود را از دستگاه قضایی بپرسیم و آنها باید درباره سرنوشت پرونده نظر بدهند. این اعلام جرم توسط سازمان بازرسی کل کشور برای این هشت نفر (اعضای هیئت رئیسه) صورت گرفت و مرجع قضایی باید درباره پرونده توضیح بدهد.
قاضی‌زاده هاشمی در مورد حضور مسعود سلطانی‌فر در مجلس شورای اسلامی هم یادآورد شد: سؤال نمایندگان از وزیر را داشتیم و جلسه طولانی بود. سؤالات دیگری هم بود که در هفته‌های آینده به آنها رسیدگی می‌شود. راستینه (نماینده مجلس) از پاسخ وزیر ورزش قانع نشد و قرار است این سؤال در صحن علنی مجلس مطرح شود. وزیر ورزش باید به صحن علنی مجلس برای پاسخ به پرسش نماینده مذکور بیاید.
وی در مورد موضوع سؤالات مطرح شده از وزیر ورزش و جوانان گفت: محور سؤالات بیشتر درباره قراردادهای خارجی و بین‌‌المللی در باشگاه‌های بزرگ و نیز پرونده مارک ویلموتس بود. عملکرد مدیریتی و نظارتی وزارت ورزش و سؤالات دیگری هم مطرح بود.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز دوشنبه ۲۹دی ۱۳۹۹، شماره ؛ 29 دی 1399
روزنامه اصفهان امروز دوشنبه ۲۹دی ۱۳۹۹
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین