نحوه تحویل دستگاه کپسول اکسیژن به بیماران توسط هلال احمر

نحوه تحویل دستگاه کپسول اکسیژن به بیماران توسط هلال احمر

نحوه تحویل دستگاه کپسول اکسیژن به بیماران توسط هلال احمر
11 آذر 1399, 13:45 / کد خبر:745288
رئیس سازمان داوطلبان امداد و نجات جمعیت هلال احمر درباره نحوه تحویل دستگاه کپسول اکسیژن به بیماران به صورت رایگان توسط بانک امانات تجهیزات پزشکی هلال احمر توضیح داد.
محمد نصیری ، با اشاره به برنامه ریزی جمعیت هلال احمر برای تأمین 4 هزار دستگاه کپسول اکسیژن و یک هزار دستگاه اکسیژن‌ساز خانگی از محل کمک‌های مردمی، اظهار کرد: بانک امانات تجهیزات پزشکی هلال‌احمر دارای 1500 کپسول بود که طی روزهای گذشته کپسول‌های جدید با حمایت خیرین به این میزان اضافه شده است.
وی با بیان اینکه حداقل 4 هزار دستگاه کپسول اکسیژن برای بیماران نیاز است، گفت: خیرین و نیکوکاران می توانند #5151*733* کمک‌های خود در پویش " نفس هدیه کنیم"  اهد کنند و در این کمپین هدف گذاری شده است که 4 هزار دستگاه کپسول اکسیژن و یک هزار دستگاه اکسیژن‌ساز خانگی تأمین شود.
رئیس سازمان داوطلبان امداد و نجات جمعیت هلال احمر درباره نحوه توزیع و واگذاری دستگاه کپسول اکسیژن به بیماران افزود: این افراد باید ابتدا از مراکز درمانی، بیمارستانی و یا مراکز بهداشتی که طرح غربالگری بیماری کرونا را انجام می دهند برگه نیاز دستگاه اکسیژن برای بیمار خود اخذ و آن را به شعب جمعیت هلال احمر در سطح استان‌ها ارائه کنند.
نصیری اضافه کرد: شعب استان‌ها نیز با اخذ این برگه اقدام به تحویل دستگاه کپسول اکسیژن به مراجعه کننده می‌کنند.
وی درباره مدت زمان امانت کپسول‌های اکسیژن گفت: دو هفته برای این تجهیزات در نظر گرفته شده است که البته این زمان با تأیید پزشک جمعیت هلال احمر قابل تمدید است.
رئیس سازمان داوطلبان امداد و نجات جمعیت هلال احمر تصریح کرد: بیماران و مراجعه کنندگان هیچ هزینه‌ای بابت به امانت گرفتن دستگاه کپسول اکسیژن پرداخت نمی‌کنند. همچنین در شهرستان‌ها نیازی به ارائه ضمانت نیست اما در شهرها و کلانشهرهای بزرگ مراجعه کنندگان باید یک کارت شناسایی معتبر به جمعیت هلال احمر ارائه دهند.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹، شماره 3997 ؛ 08 بهمن 1399
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین