خطرات خرید بیت کوین

خطرات خرید بیت کوین

خطرات خرید بیت کوین
11 آذر 1399, 20:01 / کد خبر:745311

اگرچه خرید بیت کوین برای بلند مدت همیشه سودآور خواهد بود اما بهتر است پیش از سرمایه گذاری اطلاعات بیشتری کسب کنید و از فرصت ها و تهدید های این بازار آگاه باشید.

اگرچه خرید بیت کوین برای بلند مدت همیشه سودآور خواهد بود اما بهتر است پیش از سرمایه گذاری اطلاعات بیشتری کسب کنید و از فرصت ها و تهدید های این بازار آگاه باشید.

محمد حسین مشمول، کارشناس سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال میگوید:

بیت کوین اولین ارز تماماً دیجیتالی بود که پس از بحران مالی سال 2008 ایجاد شد و در یک شبکه غیرمتمرکز و مردم نهاد بر پایه الگوریتم های رمزنگاری شده فعالیت میکند.

از لحاظ ارزشمندی، بر خلاف سایر پولها خاصیت ضد تورمی داشته و به علت تعداد محدود و کم بودن عرضه نسبت به تقاضا بطور مداوم درحال افزایش قیمت است.  چنانچه در طی همین 10 سال، با رشد 200 هزار برابری، عنوان پربازده ترین نوع سرمایه گذاری در طول تاریخ را دارا است.

خطرات سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال

بازار رمزارز ها به علت ماهیت دیجیتالی و غیرمتمرکز بودن بیش از هر بازار دیگری مستعد کلاه برداری است و همچنین به علت کوچک بودن بازار نسبت به سایر مارکت های جهانی مانند طلا و سهام، نوسانات بیشتری داشته و احساسات سرمایه گذار را درگیر میکند.

از جمله خطراتی که یک سرمایه گذار میتواند با آن مواجه شود موارد زیر است:

 1. کلاه برداری در خرید و فروش اولیه هنگام مبادله با ریال.
 2. حملات فیشینگ و قربانی شدن در پولشویی ها
 3. پروژه های پانزی و هرمی
 4. بدافزار ها و باج افزار ها
 5. بلاک شدن سرمایه توسط اکسچنج های بین المللی
 6. خرید ارزهای دیجیتال بی ارزش و رشد و نزول های فیک
 7. ورود یا خروج های بد موقع به بازار و متضرر شدن سرمایه گذار

 

و موارد دیگری که یک سرمایه گذار بی تجربه حتما گرفتار یکی از این موارد خواهد شد.

 

فرصت های سرمایه گذاری 

در کنار تهدید هایی که ذکر کردیم، فرصت هایی در این بازار وجود دارد که در هیچ کجا یافت نخواهد شد، بطوری که در زمانی کمتر از یکسال میتوانید سرمایه خود را چند برابر کنید.

از جمله افزایش قیمت بیت کوین است که بخاطر ماهیت ضد تورمی در بلند مدت بطور مداوم افزایش قیمت دارد.

فرصت دیگر، سرمایه گذاری های میان مدت و حساب شده بر روی سایر ارزهای دیجیتال (آلتکوین) است که در بازه های زمانی مشخص بیشتر از بیت کوین رشد قیمت دارند و با جابجایی به موقع سرمایه بین دلار- بیت کوین و آلتکوین  ها میتوانید به سودهای فوق العاده ای دست پیدا کنید.

منتها این امر تنها با کسب علم و تجربه لازم به دست می آید چرا که بسیاری از ارزهای دیجیتال ارزش سرمایه گذاری ندارند و یا در موقعیت مناسب خرید نیستند.

 

 


 

هورالیا چه نقشی ایفا میکند؟

شرکت هورالیا شرایطی فراهم کرده تا سرمایه گذاران ایرانی بتوانند در کنار متخصصین که سالها تجربه در این بازار دارند از این تکنولوژی و فرصت سرمایه گذاری بهره ببرند و به جای ضرر و زیان، برای خود و کشور ارز آوری و درآمد دلاری داشته باشند.

در کنار ما قرار خواهید گرفت تا یک سرمایه گذاری آگاهانه و ایمن داشته باشید. گرفتار کلاه برداری ها نشوید، در مناسب ترین زمان خرید کنید، آموزش ببینید و معامله گری کنید و در نهایت به موقع از بازار خارج شوید...

برخی از خدمات هورالیا از قرار زیر است:

 1. مشاوره سرمایه گذاری
 2. تسهیل خرید و فروش ارزهای دیجیتال
 3. فروش کیف پول های سخت افزاری 
 4. تعامل ایمن در اکسچنج های بین المللی
 5. آموزش معامله گری و شناخت بازار
 6. تنظیم سبد سرمایه گذاری
 7. پشتیبانی مداوم 
 8. و...

اگر ساکن شهر اصفهان هستید، میتوانید با جستجوی هورالیا در گوگل مپ، مراجعه حضوری داشته باشید و در غیر این صورت از طریق وبسایت، از خدمات و مشاوره آنلاین استفاده کنید. 

درنهایت توصیه میکنم که حتی اگر سرمایه قابل توجهی هم ندارید بطور مداوم بخشی از درآمد ماهانه خود را بجای حق بیمه به بیت کوین تبدیل کنید، مطمئن باشید بهترین تصمیم برای آینده خود و فرزندان شما خواهد بود.

ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹، شماره 3997 ؛ 08 بهمن 1399
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹
 • آخرین ها
 • پربحث ترین
 • پرمخاطب ترین