عسگری: مبنای ما حضور مردانی در المپیک است

حضور در لیگ به ملی‌پوشان کمک خواهد کرد

عسگری: مبنای ما حضور مردانی در المپیک است

عسگری: مبنای ما حضور مردانی در المپیک است
29 آذر 1399, 09:19 / کد خبر:746147
سرمربی تیم ملی تکواندو گفت: مبنای ما این است که مردانی سهمیه المپیک را دارد و با این ذهنیت او در حال تمرین است تا ببینیم مشیت الهی چه خواهد بود.
فریبرز عسگری  در خصوص محرومیت 2 ساله روسیه از حضور در المپیک و احتمال المپیکی شدن سجاد مردانی اظهار داشت: روسیه سال گذشته برای 4 سال از حضور در میادین بین‌المللی محروم شد، اما اعلام کرد که ورزشکاران این کشور می‌توانند با پرجم IOC در مسابقات شرکت کنند. با برگزاری دادگاه حکمیت ورزش محرومیت این کشور 2 ساله شد و باز همان جریان پابرجاست. از این جا به بعد به روسیه بستگی دارد که بخواهد ورزشکارانش با پرچم IOC در المپیک توکیو حضور داشته باشند یا حضور در المپیک را تحریم کند.
وی در خصوص اینکه به نظر او ورزشکاران روسیه زیر پرچم IOC در المپیک توکیو حضور خواهند داشت، گفت: مبنای ما این است که این سهمیه را داریم و با این ذهنیت سجاد مردانی در حال تمرین است. اگر خدا این لطف را به ما بکند و این شرایط اتفاق بیفتد، فرصتی بوده که خدا در اختیار ما قرارداده و با تمام توان از آن استفاده می‌کنیم. اگر این اتفاق نیفتد نیز تسلیم مشیت الهی هستیم و کاری نمی‌توانیم انجام بدهیم. در این فضا وارد نمی‌شویم و تمرین خود را انجام بدهیم تا اگر قسمت بود چه بهتر و اگر نشد که حتماً قسمت نبوده است.

سرمربی تیم ملی تکواندو در خصوص شرایط ملی‌پوشان المپیکی تصریح کرد: شرایط تمرینی خوبی را پشت سر گذاشتیم. البته چون مسابقه‌ای در پیش نبود، سعی کردیم روی ضعف‌های بچه‌ها کار کنیم و آمادگی جسمانی پایه کار کنیم تا وقتی زمان مسابقات مشخص شد به سمت اهداف خود برویم. در این یکی، دو هفته به خاطر حضور بچه‌ها در لیگ قرار است نوع تمرینات را تغییر بدهیم. با توجه به دوری یک ساله بچه‌ها از مسابقات اصرار داشتم بچه‌ها در لیگ حضور داشته باشند و به همین دلیل تمرینات خود را تغییر می‌دهیم. خدا را شکر سجاد مردانی نیز برای حضور در لیگ قرارداد بست تا همه بچه‌ها در مسابقات حضور داشته باشند.

عسکری در پایان در خصوص اینکه حضور در لیگ به بچه‌ها کمک خواهد کرد، خاطرنشان کرد: بدون شک کمک خواهد و اینکه بچه‌ها در فضای مسابقات قرار بگیرند اتفاق مثبتی است. از طرفی رقبا چیزی مقابل بچه‌ها برای از دست دادن ندارند و این جو سنگینی است که به بچه‌ها که قرار است در المپیک جو سنگین‌تری را تجربه کنند، کمک خواهد کرد.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز دوشنبه ۱۱اسفند ۱۳۹۹، شماره 4022 ؛ 11 اسفند 1399
روزنامه اصفهان امروز دوشنبه ۱۱اسفند ۱۳۹۹
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین