واکسن کرونای موسسه رازی در مسیر فاز انسانی

وزیر بهداشت:

واکسن کرونای موسسه رازی در مسیر فاز انسانی

واکسن کرونای موسسه رازی در مسیر فاز انسانی
9 دی 1399, 11:13 / کد خبر:747159
وزیر بهداشت با اشاره به سابقه فعالیت ایران در واکسن سازی از ورود واکسن کرونای موسسه واکسن سازی رازی به فاز انسانی خبر داد.
دکتر سعید نمکی در حاشیه رونمایی از واکسن ایرانی کرونا و مرحله اول فاز انسانی تست واکسن بر روی داوطلبان گفت: ما مسئولیت بهداشت کشور را داریم و در این راه از مسیرهای متعددی برای مقابله با کرونا استفاده کردیم و واکسن یکی از راه های این مسیر است.
وی افزود: صد سال است که در کشور واکسن تولید می کنیم، اولین بار است در سال ۱۲۹۹ انستیتو پاستور ایران شکل گرفت و در سال ۱۳۰۳ واکسن سازی رازی را داشتیم. ما در دورانی اولین واکسن ساز آسیا بودیم و به خیلی از کشورهای دنیا واکسن ارسال کردیم.
وزیر بهداشت گفت: با توجه به سابقه ای که در واکسن سازی داشتیم در تلاش هستیم که با کمک معاونت علمی و فناوری، شرکت های دانش بنیان، انستیتو پاستور ایران، موسسه واکسن سازی رازی و بخش خصوصی واکسن های جدیدی را عرضه کنیم.
وی یادآور شد: امروز پلتفرم های مختلفی را برای کرونا طی کردیم که یکی از پلتفرم ها واکسنی بود که امروز فاز اول انسانی آن انجام شد. همچنین پلتفرم دیگر در انستیتو رازی در حال انجام است و تست های حیوانی آن انجام شده و مجوز تست انسانی را به زودی دریافت می کنند.
نمکی اضافه کرد: پس از آن پلتفرم جدیدی که در حال طی فاز حیوانی است نیز در دست داریم.
وی با تشکر از تیم علمی و تیم اجرایی تهیه واکسن گفت: امیدواریم به زودی شاهد شروع فاز دوم انسانی این واکسن ملی باشیم و بعد از آن فاز سوم و به تولید انبوه برسیم.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز دوشنبه ۱۱اسفند ۱۳۹۹، شماره 4022 ؛ 11 اسفند 1399
روزنامه اصفهان امروز دوشنبه ۱۱اسفند ۱۳۹۹
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین